+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 18 sonuç bulundu, 1 ile 15 arası gösteriliyor

Konu: CADDY İÇİN EN UYGUN LASTİK ÖLÇÜLERİ????

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Balıkesir [ 10 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caddy

CADDY İÇİN EN UYGUN LASTİK ÖLÇÜLERİ????

ARKADAŞLAR ARANIZA YENİ KATILDIM CADDY İÇİN LASTİK ALMAM GEREKİYOR BİRAZDA GENİŞ TANALI VE YÖNLÜ İSTİYORUM ÖNERECEĞİNİZ MARKA VE ÖLÇÜLER NELERDİR
    ŞİMDİDEN İLGİNİZE TŞK...

VWTURK Üyesi woodpecker - ait Avatar
    Lokasyon
    Balıkesir [ 10 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf Mk5
    Hoşgeldiniz. 195/65-15 Orijinal ölçüleri. Siz 205/55-16 veya 205/50-17, 215/45-17, 225/45-17 veya 225/40-18 takabilirsiniz. Bu ebatlarda Mich, Bri, G.Year, Conti gibi markalar epey fiyatlı olduğundan genelde Kumho, Toyo, Maxxis gibi markalar tercih ediliyor.

VWTURK Üyesi Tayfun - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Tiguan 2.0 TDI 4Motion Sport&Style
    Aramıza hoşgeldin eğer orjinal 15" jantını kullanacaksan 205-60-15 öneririm ben bu şekilde değiştirdim marka olarakta yokohama c-drıve kullandım yanak koruması olan çok iyi bi lastik

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caddy
    merhaba Ali bey; benim tavsiyem şık bir görüntü için 225/45/17. Lastik markası olarak Nexen 3000. kaliteli ve fiyatı uygun.sadece biraz yumuşaktır,çukurlara dikkat.....konfor süper...

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caddy
    Peki yakıt tüketiminde farklılıklar ne olur,17-18 lastik jant düşünyorum ancak fabrika üzerine 15 koymussa bir bildiği vardır konusuda biraz düşündürüyor...

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Şanlıurfa [ 63 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 2.0 TDI Comfortline
    akrabam caddy dsg sine 17 jant ve 225 45 17 lastik taktırdı. yakıt bi miktar arttı. yol bilgisayarındaki değer 0.5-1 lt arası arttı. konforda bi miktar azaldı. benim önerim 205 55 16 hem konfor hem performans açısından en uygun ölçü diye düşünüyorum.

VWTURK Üyesi ekirik - ait Avatar
    Lokasyon
    Rize [ 53 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caddy
    Bence de 195x65 15" den sonra en uygunu 205x55 16" . Unutmayın ki arac ağır yonajlı bir araç. Lastik anaklarını ne kadar inceltirseniz o kadar çok süspansiyona yük binecek.

VWTURK Üyesi bayramm - ait Avatar
    Lokasyon
    Trabzon [ 61 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caddy

kış lastiği

valla ben bugün kış lastiği aldım petlas marka yerli lastik türk silahlı kuvvetleri bile uçaklarında kullanıyor kullanna herkes çok memnun özellikle sesssizlik ve kaygan zeminlerde bende aldım deneyeceğim inşallh memnun kalırım paramız yerli üretimde kalmış olur bu arada kullanan varmı bu marka lastiği acaba

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Manisa [ 45 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caddy
    benim aracımda 205-55 16 var görünüş güzel ama esneklik azalıyor yani lakalarda darbe yapıyor ve içeri hissettiriyor. 55 yerine 60 ya da 65 ideal

Forum Sorumlusu ERHAN. - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caddy

selam

Alıntı cumhurbahar´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Peki yakıt tüketiminde farklılıklar ne olur,17-18 lastik jant düşünyorum ancak fabrika üzerine 15 koymussa bir bildiği vardır konusuda biraz düşündürüyor...
    Ben 17 taktıktan sonra deneme amaçlı tekrar 15 çelik jant taktım ve ne oldu biliyormusunuz bir depoda tam 150 km fazla yol yaptım şehir içinde.Yani hakkaten yakıt farkediyor hem de az değil bayağı fark ediyor araba performans olarak fazla farketmiyor ama farketmeyişinin sebebi yakıtı fazla yakışı araç kuvvetli olduğu için zorlanmıyor.Bence orjinal jantları değiştirecekseniz size tavsiyem güzel bir 15 jant alın orjinal lastik ebatlarını takın yani 195 65 15 lastiklerini.Hem performans düşmesin hem yakıt artmasın.

VWTURK Üyesi artismimar - ait Avatar
    Lokasyon
    Kayseri [ 38 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caddy
    Orjinali neyse o uygunu odur.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caddy
    Alıntı asiksurat´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Ben 17 taktıktan sonra deneme amaçlı tekrar 15 çelik jant taktım ve ne oldu biliyormusunuz bir depoda tam 150 km fazla yol yaptım şehir içinde.Yani hakkaten yakıt farkediyor hem de az değil bayağı fark ediyor araba performans olarak fazla farketmiyor ama farketmeyişinin sebebi yakıtı fazla yakışı araç kuvvetli olduğu için zorlanmıyor.Bence orjinal jantları değiştirecekseniz size tavsiyem güzel bir 15 jant alın orjinal lastik ebatlarını takın yani 195 65 15 lastiklerini.Hem performans düşmesin hem yakıt artmasın.
    Tavsiyelerinze teşekur ederim,
    17 jant aldım tft marka,Goodyear lastikler memnunum ve yakıtta neredeyse anlasılmayacak kadar az farketti.
    Şu durumda tavsiye ederim hatta aracın eski lastiklerimi sorunluydu anlamadım(bridgstone) çokda rahat geldi tek sıkıntım çukurlar.

Forum Sorumlusu ERHAN. - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caddy

selam

Alıntı cumhurbahar´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Tavsiyelerinze teşekur ederim,
    17 jant aldım tft marka,Goodyear lastikler memnunum ve yakıtta neredeyse anlasılmayacak kadar az farketti.
    Şu durumda tavsiye ederim hatta aracın eski lastiklerimi sorunluydu anlamadım(bridgstone) çokda rahat geldi tek sıkıntım çukurlar.
    evet işte o çukurlar yüzünden iki tane jant değiştirdim allahtan kasko ödedi ama ödemeyebilirdide çukurlara dikkat

VWTURK Üyesi jaackals - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caddy
    225/45/17 JANT LASTIK KULLANIYORUM GAYETTE GUZEL AMA ARAC SEHIR ICI 880 KM YAPIORDU SIMDI 830 DA KALIYOR 50 KM ZARAR HER DEPODA

VWTURK Üyesi zinarturgut - ait Avatar
    Lokasyon
    İzmir [ 35 ]
    Marka
    Aracım Yok
    Model
    Aracım Yok
    205/55 R16 Michelin Primacy HP kullanıyorum. 80.000 km oldu lastikler hala sağlam duruyor. Diş derinlikleri yeterli(serviste söylenen) ama değiştirecem haziranda. ayrıca dünyanın en çok tercih edilen ebatıdır 205/55-R16

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)