Hepsi Burada!
+ Konu Cevapla
Toplam 10 sonuç bulundu, 1 ile 10 arası gösteriliyor

Konu: bora triger kayışı

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Kütahya [ 43 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Trendline

bora triger kayışı

Selam arkadaşlar.Foruma yeni katıldım.Wolksvagen 2002 1.6 16 v bora sahibiyim.Aracım 64 binde.triger kayışının değişme zamanı gelmiş dediler.Kayışa baktırdım herhangi bi sorun yok biraz gevşeme var dediler.Ankarada kayış takımının toplam fiyatını sordurdum.450 ytl dediler.+ usta 150 ytl işçilik alırım dedi.Toplam 600 ytl tutuyor.Fiyat pahalı değilmi?Bosch sevise gitsem nasıl olur.Ayrıca bu kayışı değiştiren arkadaşlar varsa cevap verirlerse sevinirim .Teşekürler.

VWTURK Üyesi saklikent_81 - ait Avatar
    Lokasyon
    Düzce [ 81 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Caddy
    slm ali bey benım bora m 86 bınde genelde benzıllı arabalar 90 ila 95 bın de degısır trıger leri bende oyle yapacagım senın ıcın erken

Ayrılmış Üye
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Comfortline
    Alıntı yaverbey´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Selam arkadaşlar.Foruma yeni katıldım.Wolksvagen 2002 1.6 16 v bora sahibiyim.Aracım 64 binde.triger kayışının değişme zamanı gelmiş dediler.Kayışa baktırdım herhangi bi sorun yok biraz gevşeme var dediler.Ankarada kayış takımının toplam fiyatını sordurdum.450 ytl dediler.+ usta 150 ytl işçilik alırım dedi.Toplam 600 ytl tutuyor.Fiyat pahalı değilmi?Bosch sevise gitsem nasıl olur.Ayrıca bu kayışı değiştiren arkadaşlar varsa cevap verirlerse sevinirim .Teşekürler.
    Triger kayışı 4yıl veya 90000km de değişir, hangisi erken dolarsa. 2002 model araçta değişimi gerekir. 600YTL biraz pahalı özel servis için. Yetkili serviste bile daha az tutar.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Kütahya [ 43 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Trendline
    450 ytl parça 150 ytl işçilik istiyorlar.ayrıca hangi marka triger kayışı takılıyor wolkvagenlere bilgisi olan varsa sevinirim.Teşekürler arkadaşlar.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Kütahya [ 43 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Trendline
    ayrıca kayışı kontrol ettirdim.Tabiri caizzse cillop gibi duruyor.Biraz ticari kaygılardan dolayı sanırım bu kayışın değişmesi öneriliyor.tabi tehlikesi de yok değil.Kopunca malum.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Kütahya [ 43 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Trendline
    boralarda hangi marka triger kayışı kullanılıyor?

Emekli Forum Sorumlusu Altug - ait Avatar
    Lokasyon
    YURTDIŞI
    Marka
    Audi
    Model
    Diğer
    2002 model araç 2007 itibariyle 5 yaşında olmuş demektir.
    90bin km. sınırını geçmemiş olsa da kayışın mukavemetini yitirmesi ihtimaline karşı değiştirilir. Benim 2003 model golf IV aracım şu an 29 bin km'de, ancak 21 bin km'de triger kayışları değişti, bilyaları sağlam olduğu üzere değiştirmediler.
    200 YTL civarında bir masraf çıkartmıştı..
    Ancak dediğiniz üzere triger şakaya gelmez, eğer koparsa masrafınız çok daha büyük olacaktır.

Marka için tavsiyeyi ataman_74 nickli Hakan arkadaşımızdan alabilirsiniz.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Polo 1.4 Comfortline
    evet hakan abiye sorarsanız o size yardımcı olucaktır bizim polonun da zamanı geldi 2002 model araç zaten ve 55,000 de değişmesi gerekiyo yani yılı geçtiği için ali abinin de dediği gibi km ye bakmaz değişmesi lazım

VWTURK Üyesi şenol - ait Avatar
    Lokasyon
    Kütahya [ 43 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Bora 1.6 Primeline

triger

Triger kayışı contitech oluyor sanırım.2003 model VW BORAm var.Bende 90.000 bakımına koydum.Bilyalar sağlamdı ama, usta değiştirmemiz lazım dedi. Çünkü bunlar birbirine bağlı.Bilya arızalanırsa, devirdaim kireç tutarsa yine kayışı koparır.Hepsi bir bütün dedi. Tümünü değiştirdim. Piyasada çok yan sanayii parça var.Mesela devirdaimin yan sanayii 55 ytl.orjinali 200 ytl!.

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Model
    ben de octaviamın devir daim pompasını değiştirmiştim, 40 binde olmasına rağmen, ikinci bir işçilik ücreti ödememeniz için trigeri de değiştirelim dediler. kayışla birlikte gergi rulmanını da değiştirdiler... Pompa bana çok pahalı gelmişti. (90 YTL) Bora da da aynısı kullanılıyormuş...(Bakım yetkili serviste yapıldı.)

+ Konu Cevapla

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)