Hepsi Burada!
+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 30 sonuç bulundu, 1 ile 15 arası gösteriliyor

Konu: triger kayısı fiyatı?

VWTURK Üyesi sna369 - ait Avatar
    Lokasyon
    Kayseri [ 38 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf Mk4

Angry triger kayısı fiyatı?

99 Golf IV Basic (akl) için servisten Triger kayışı fiyatı aldım, bilyesiyle filan 600ytl istediler. Sanayide vw yedek parçası satan biryer ise triger kayışına 90ytl bilyesinede 70ytl toplam 160 işcilikte 40 desem toplam 200ytl ye bu iş halledilebiliyorsa, 600ytl lik iş ile 200ytl lik iş arasında ne gibi farklılıklar olur???. Ve servislerin bu kadar pahalı olmasının bir nedeni varmı 600ytl nerede 200ytl nerede herkez parayı kolay kazanmıyorki! şimdi bir triger kayışına 1 ay çalışalımmı.

Forum Sorumlusu
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Aracım Yok
    Model
    Aracım Yok
    Parça orijinal olduktan sonra farketmez, montaj o kadar sorun değil, çok acemi bir usta değilse sorun olmaz, en fazla sente kaçırtır takarken, o da düzelir ki olmaz kolay kolay Yani ben olsa hayatta serviste yaptırmazdım ki yaptırmadım da

Uzaklaştırılmış Üye MURAT ERGÜL - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Aracım Yok
    Model
    Aracım Yok
    bencede git dışarıda yaptır. gittiğin yer vw araçlar konusunda tecrübeliyse hiçbir sorun çıkmaz. servise gitmek ile dışarısı arasında bazı hususlar dışında bir fark yok. farkı fiyatı.

Ayrılmış Üye cesimoglu - ait Avatar
    Lokasyon
    Denizli [ 20 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf 1.6 Trendline
    arkadaşım bende polo 6n2 var ken bana 90000 bakımı için (ağır bakım)denizlide 585 ytl para cıkardılar izmirde 2.sanayi sitesinde 310 ytl dediler.cok araştır yapılacakların listesini bir servisten cıkar ve listeyle vw cileri dolaş daha anlamlı olur

VWTURK Üyesi selcuk76 - ait Avatar
    Lokasyon
    Afyon [ 3 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta 1.6 TDI Comfortline
    Eksantrik kayışı 2 adet 70 ytl
    Triger gergi bilyesi 1 adet 60 ytl
    Triger gergi avaresi 1 adet 50 ytl
    Triger Bilyesi 1 adet 55 ytl
    V kayış 1 adet 20 ytl
    Benzin filtresi 1 adet 17 ytl
    Polen filtresi 1 adet 13 ytl
    Buji 4 adet 30 ytl
    Hava filtresi 1 adet 20 ytl
    Yağ Filtresi 1 adet 10 ytl
    Yağ 4 lt 44 ytl
    Antifiriz 1 lt 10 ytl
    Rot- balans 30 ytl
    İşçilik 110 ytl

Toplam : 529 ytl.

Yeni bakım yaptırdım. Faturayı aynen yolluyorum..

Emekli Forum Sorumlusu Anıl Karakaya - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Golf BlueMotion
    Selçuk abi özel mi yetkili servis te mi yaptırdın ?

Teknik Koordinatör canyildiz - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta 1.6 TDI Primeline
    Alıntı sna369´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    99 Golf IV Basic (akl) için servisten Triger kayışı fiyatı aldım, bilyesiyle filan 600ytl istediler. Sanayide vw yedek parçası satan biryer ise triger kayışına 90ytl bilyesinede 70ytl toplam 160 işcilikte 40 desem toplam 200ytl ye bu iş halledilebiliyorsa, 600ytl lik iş ile 200ytl lik iş arasında ne gibi farklılıklar olur???. Ve servislerin bu kadar pahalı olmasının bir nedeni varmı 600ytl nerede 200ytl nerede herkez parayı kolay kazanmıyorki! şimdi bir triger kayışına 1 ay çalışalımmı.
    600'ün içinde devirdayim ve işçilik falan da olmasın? Ben bundan 3 ay kadar önce Eskihisar'dan Bora(AKL) için fiyat aldığımda yaklaşık 600 YTL'ye çıkıyordu 90.000 bakımı. Gerçi benim serviste 400'e yaptırmıştım ben yağ ve yağ filtresiyle falan beraber

VWTURK Üyesi polox - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Diğer
    bende polo için özelde 320ytl aldım devirdaym dahil dedi. 300 olur herhalde yukardki rakmlar a göre fena değil

VWTURK Gold Member ataman_74 - ait Avatar
    Lokasyon
    Afyon [ 3 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Alıntı sna369´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster

birincisi triger kayışı dışarıdan aldığını fiyat yani 70 ytl den çok ucuzdur
    .. triger kayışının parça fiyatı yetkili serviste 39 ytl dir

Şimdi size dışarıdan sadece triger kayışı ve gergisi fiyatı vermişler.

Yetkili serviste komple set vermişlerdir

Sette ise daha detaylıdır

yetkili servis fiyatları aşağıdadır

Triger kayisi sokmek ve takmak 250 Tüm Model Yılları :
    141,60 YTL
    Gergi rulmani sokuldu ve takildi Tüm Model Yılları :
    5,66 YTL

EKSANTRIK KAYISI 38,11
    GERGI MAKARASI 59,73

V-KAYISI 21,87

ekstra olarak bir tane daha gergi var. o gergi kontrolden sonra değişir .. oda yaklaşık 100 ytl civarlarındadır

Ekstra gergi hariç 266 ytl yapıyor.. ama size dışarıda verilen fiyat sadece triger ve gergisi için.. Bu tip kandırmacalara çok geliniyor

Servisdeki komple 90.000 km bakım fiyatı 550 ytl yi bulmuyor. ( bakım harici bir şey çıkmazsa ) bunun içinde kayışlar ve bakım var.. Yanlış bilgilendiriyorsunuz. Dışarısı size farklı şeylerin fiyatlarını veriyor.

Lokasyon
    Afyon [ 3 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Alıntı EmrE´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Parça orijinal olduktan sonra farketmez, montaj o kadar sorun değil, çok acemi bir usta değilse sorun olmaz, en fazla sente kaçırtır takarken, o da düzelir ki olmaz kolay kolay Yani ben olsa hayatta serviste yaptırmazdım ki yaptırmadım da
    işte sorun bu.. orijinal ve normal yollardan distiribütör yoluyla ülkeye girmiş parça sadece yetkili servislere verilir. Onlarda servisten alıpta daha ucuza verme şansları olmadığı için ya yan sanayi yada farklı yollardan ülkeye girmiş parça olabilir.

Onu geçtikten sonra emrecim triger sakat bir olaydır. aracın bir an bile sente atlaması yarım motor anlamına gelir.

VWTURK Üyesi passait - ait Avatar
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Passat 1.6 Trendline
    Alıntı ataman_74´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    işte sorun bu.. orijinal ve normal yollardan distiribütör yoluyla ülkeye girmiş parça sadece yetkili servislere verilir. Onlarda servisten alıpta daha ucuza verme şansları olmadığı için ya yan sanayi yada farklı yollardan ülkeye girmiş parça olabilir.

Onu geçtikten sonra emrecim triger sakat bir olaydır. aracın bir an bile sente atlaması yarım motor anlamına gelir.

Ustalar daha iyi bilir ama Benim bildiğimde o sente olayı çok sakat

Forum Sorumlusu
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Aracım Yok
    Model
    Aracım Yok
    TDI- Mehmet Başarır:

O km araba almaya gittiğiniz de görüyosunuz. ben sölim en az 3-4 tane müşteri temsilcisi muhasebe elemanları yöneticiler yedek parça sorumluları servis elemanları servis sorumluları ve bir sürü gider???. bir arabadan bayinin edicegi kar 3-5 000 YTL olsun ki öyle bi yer için cok büyük bi mebla olmasa gerek. yani bayiler parayı araç satmaktan değil de servisten kazanıyolar o yüzden de servis fitakları yüksek oluyor. ki sen gidip dışardaki parçacılardan alman malı parçalara baktığın zaman 3/1 fiyatlar görüyosun birde güvendiğin bi ustan varsa 3-5 kuruşa işin bitiyo

Forum Sorumlusu
    Lokasyon
    İstanbul [ 34 ]
    Marka
    Aracım Yok
    Model
    Aracım Yok
    tehhoo - Hakan İlhan

bugün değiştirdim ustama triger setini...işçilik dahil 250 YTL verdim...

VWTURK Üyesi selcuk76 - ait Avatar
    Lokasyon
    Afyon [ 3 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Jetta 1.6 TDI Comfortline
    Alıntı anilkarakaya´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Selçuk abi özel mi yetkili servis te mi yaptırdın ?
    Özel serviste yaptırdım..

Lokasyon
    Afyon [ 3 ]
    Marka
    Diğer
    Model
    Diğer
    Alıntı EmrE´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    tehhoo - Hakan İlhan

bugün değiştirdim ustama triger setini...işçilik dahil 250 YTL verdim...
    emrecim verdiğim fiyata bakarsan kafa kafaya nerdeyse

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)