Hepsi Burada!
+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 28 sonuç bulundu, 1 ile 15 arası gösteriliyor

Konu: 1999 Transporter T4 çekiş sorunu

VWTURK Üyesi Aynen90lı - ait Avatar
    Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    1303 VW

1999 Transporter T4 çekiş sorunu

Arkadaşlar ben ankarada ikamet ediyorum. 1999 model 2.5 T4 aldım. bakımlarını yaptırdım. kurumuda çok fazla değil, bilgisayar değerleri normal ama çekiş düşüklüğü var. bu konuda bana fikir veriir seniz sevinirim.

vahitonal@hotmail.com

VWTURK Üyesi
    Lokasyon
    YURTDIŞI
    Marka
    Aracım Yok
    Model
    Aracım Yok
    Kurum veya akışmetredir başka sorun olacağını zannetmiyorum 30.000 devirden sonra eksozdan siyah veya mavi duman atmıyordur inşallah birde ona bak...

Ayrılmış Üye
    Lokasyon
    Yozgat [ 66 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    araç 2.5 tdı sanırım eğer bilgisayar değerleri normal çıkıyorsa arıza kodu vermiyorsa kütleölçer sağlam bu durumda kullanılan mazot değiştirilmeli enjektörler kontrol edilmeli ve katalizörün durumu tıkanmışsa araç güç kaybeder 2.5 tdı ler çok sorunlu motorlar onun için çok basit bir arıza bile çekiş kaybına neden olur kontrol edilecek parçalar
    1:kütle ölçer
    2:hava filitresi
    3:turbo
    4:egr valfi
    5:mazot pompası
    6:enjektörler
    7:mazot filitresi
    8:katalizör
    9:intercooler radyatörü
    neden diyeceksiniz niyazi abinin polosunda (oge61) radyatördeki çatlak çekiş düşüklüğü ve kara dumana sebep olmuştu

Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    1303 VW
    araç 2.5 yeni gögüs, ototmobil niyetine kullanıyorum tiacari değil, kilometrsi orjinal 180.000, hava akışı yeni takıldı, tırger bakımı yeni yapıldı. birde bu 2.5 ler ormal kullanımda kaç kilometrede motor istiyor

Ayrılmış Üye
    Lokasyon
    Yozgat [ 66 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    bakımlı kullanırsan temiz bir 600.000 km si var çünkü ben 650.000 km de orjinal hiç rektevye edilmemiş transporter gördüm

Gaziantep İl Temsilcisi civilti56 - ait Avatar
    Lokasyon
    Gaziantep [ 27 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    Alıntı mersoamg´isimli üyeden Alıntı
    araç 2.5 tdı sanırım eğer bilgisayar değerleri normal çıkıyorsa arıza kodu vermiyorsa kütleölçer sağlam bu durumda kullanılan mazot değiştirilmeli enjektörler kontrol edilmeli ve katalizörün durumu tıkanmışsa araç güç kaybeder 2.5 tdı ler çok sorunlu motorlar onun için çok basit bir arıza bile çekiş kaybına neden olur kontrol edilecek parçalar
    1:kütle ölçer
    2:hava filitresi
    3:turbo
    4:egr valfi
    5:mazot pompası
    6:enjektörler
    7:mazot filitresi
    8:katalizör
    9:intercooler radyatörü
    neden diyeceksiniz niyazi abinin polosunda (oge61) radyatördeki çatlak çekiş düşüklüğü ve kara dumana sebep olmuştu

Kardeş bu arabada usta oldun haa maşallah

Ayrılmış Üye
    Lokasyon
    Yozgat [ 66 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    Alıntı civilti56´isimli üyeden Alıntı
    Kardeş bu arabada usta oldun haa maşallah
    valla bilal abi ister istemez biraz tecrübe sahibi olduk vw bizi tecrübe sahibi yaptı

Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    1303 VW
    siyah ve mavi dumat atmıyor 30 devirde 40 ve sonrasında siyah ıtıyor buda normal herhalde

Ayrılmış Üye
    Lokasyon
    Yozgat [ 66 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    Alıntı vahonal´isimli üyeden Alıntı
    siyah ve mavi dumat atmıyor 30 devirde 40 ve sonrasında siyah ıtıyor buda normal herhalde
    kesinlikle hiç bir şekilde kara duman atmaması lazım vahit abi sadece ivmelenirken 1500-2000dd arasında turbo devreye girerken biraz atması normal

Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    1303 VW
    gazı sonladığında 40.000 devirde atması normal değilmi birde basılı tutup deneyim bakalım ne olacak.

Uzaklaştırılmış Üye slleey - ait Avatar
    Lokasyon
    Bartın [ 74 ]
    Marka
    Aracım Yok
    Model
    Caddy
    3000 -4000 devirde sabit giderken kara duman atıyorsa kompresör seğmanı ya kırık yada yeni gerekiyor.rampa aşağı vitesde iken kayıyomu motor stop olacak ve el freni inik pozisyonda .motor cartlamış kardeş kusura bakma ama moralin bozulabilir ama hakketen sağlıklı olursan kazanır yerine koyarsın kafanı takma

Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    1303 VW
    o kadar da değil ben durduğu yerde birden basınca kara duman atıyor. aşağı inerken araç viteste iken araç hızlanmıyor rolentide çalışır gibi gidiyor. otobanda 180 km hızı gördüm.

Ayrılmış Üye
    Lokasyon
    Yozgat [ 66 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    egr valfini temizlet kesilir vahit abi o hiç bir şey benimki dipgaz yaptığım zaman arkada resmen sis oluyordu sağolsun bilal abim (civilti56) teknik desteği ve yardımları sayesinde sorunun egr de olduğunu söyledi bende egr valfini söktüm pas sökücü sprey ile içindeki kurumu akıttım hiç bir şey kalmadı

Lokasyon
    Ankara [ 6 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    1303 VW
    kendinmi söktün egr valfi dediğin yeri bana tarif edermisin

Ayrılmış Üye
    Lokasyon
    Yozgat [ 66 ]
    Marka
    Volkswagen
    Model
    Transporter
    egr valfini kendim söktüm vahit abi yeride tam olarak kaputu açınca sağ tarafında intercoolerın yanında 3 tane hortum girer bulamazsan foto göndereyim

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu görüntüleyen 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)