PDA

Tam Sürüm Bilgini Göster : Aracın kendi kendine gaz verme problemi ??

mehmetsinan
27-09-12, 10:43
Arkadaslar merhaba. bir süredir arabanın kendi kendine gaz vermesi problemini yaşıyorum. özellikle durma anlarında ışıklarda debriyaja bastıgımda araba kendi kendine 4000-5000 devirlere cıkıyor. mecburen kontağı kapatıp tekrar acıyorum. bir süre normal devam ediyor ama tekrar yapıyor. gecen gun adaptasyonunu tekrar yaptırdım ama sorunu dun de yasadım. gaz kelebeğinden olabileceği söylenir ama pahalı bir parcaymıs. temizlenmesini tavsiye edenler oldu. daha once bu problemı yasayanlar olduysa nasıl cözduler bu ısı. dedıgım gıbı gecen gun servıse gıttıgımde test surusune cıktık yapmadı o anda yalancı cıkardı benı :)

BRSv5
27-09-12, 11:05
kelebek son demlerini yasıyor gibi. bence söküp iyice bir temizleyin tekrar adaptasyon yapın yemezse mecbur degiştireceksiniz nasılsa.

ayhan66
27-09-12, 19:52
Bu sorun daha önceki aracım olan Bora 1.6 da benim de başıma gelmişti, belirli aralıklarla tekrar ediyordu servise gittiğimde ısı sensörü (müşürü) arızalı olduğu için yanlış okuyor, yakıtı düzensiz alıyor demişlerdi, ısı müşürünü değiştirdikten sonra bir daha bu sorunu yaşamamıştım. maliyeti 20-30 TL