PDA

Tam Sürüm Bilgini Göster : Touareg stepne yedek lastik

Mexmetmx
25-11-11, 07:07
Merahaba arkadaslar.
2003 3.2 benzinli toureg imi 2 gun once alarak bende sizin araniza katildim.
Yurt disindayim.
Santiyeci oldugumuz icin tekerlege civi girmesi her an karsilasabilecegim bir durum.Touareg yedek lastigi inik olarak yerinde bulunuyor. Tekerlek patlarsa yada inerse nasil sisirecegimi bilmiyorum. Pompa goremedim arabada. Stepne icin bilgilendirirmisiniz.

FameNeS
25-11-11, 07:29
öncelikle aracınız hayırlı olsun. acaba yeri mi dar siz şimdiden şişirtip yerine taksanız nasıl olur.

FameNeS
25-11-11, 07:31
bu arada bmt olarak seçmişsiniz aracınızı 2003 değil mi araç :S

Mexmetmx
25-11-11, 16:15
öncelikle aracınız hayırlı olsun. acaba yeri mi dar siz şimdiden şişirtip yerine taksanız nasıl olur.

Tesekkur ederim.
Lastik inik halde iken bagaj bolumundeki yerine bosluk kalmayacak sekilde oturuyor. Sisirince buyuyeceginden yerine girmeyecek.

Mexmetmx
25-11-11, 16:18
bu arada bmt olarak seçmişsiniz aracınızı 2003 değil mi araç :S

Hava sartlari + yakit fiyatindan dolayi benzinli sectim.
Evet 2003 model.

FameNeS
25-11-11, 16:45
akşam sitesine baktığımda bu bir özellik olarak gördüm sizin stepneyi yer tasarruflu yedek lastik yazıyor :S

Mexmetmx
25-11-11, 17:19
Kullanma klavuzunda sisirme hortumu , kompresor vs. Den bahsediyor ama nerede bunlar yazmiyor. Anladigim kadariyla touareglerde secmeli tekerlek tamir donanim secenegi var ve avracin ilk sahibi bu donanimi satin almamis.
Sanirim bir cakmaktan calisan elektrikli yada mekanik pompa almam gerekecek artik. İsi sansa birakmayayim.

segmentoto
14-01-12, 18:37
Aracınız Hayırlı Olsun Touareglerde Stepneler inik Olur Şişirme Motoru Size Verilmemiş Normal Şartlarda Bunlar Aracda Bulunur.Sizde Bir Tane Edinin Derim Türkiyede Biraz Pahalıda Olsa Yurtdışında Bu Tip Şeyler Genelde Ucuz Olur.Touareglere Uygun Olmasına Özen Gösterin.
İyi Günler Kullanınız.Hayırlı Olsun Tekrardan

997TT
14-01-12, 19:09
Mutlaka kompressor hatta tamir kopugude olmali.
Eger yoksa alinmali.
Dolma lastik mi,birebir boyut mu?

Hakan54
18-01-12, 00:04
Merhaba ilk önce herkese selam bende aranıza yeni katıldım. Böyle büyük bir ailenin ferdi olmak gerçekten çok güzel. Konuyla ilgili belki faydam olur düşüncesiyle yazmak istedim. Aynı aracın 2004 modelini kullanıyorum. Aracın lastiği dediğiniz gibi yer tasarrufu maksadı ile inik ve katlanmış vaziyette. Doğuş otodan aldığım bilgiye göre, Aracımızın arka koltuğunun altında bir hava hortumu var bunun üzerinde basınç saatide entegre vaziyette bu hortum ön sağ koltuk altında bununan bir tapa var onu çıkarıp hortumu hava jakına bağlayıp lastiğimizi şişirebilir mişiz. Tabi indirme kaldırma olmayan araçlarda bu olay var mı onu bilmiyorum.

sözen
10-03-12, 20:39
bende 2012 touareg sahibiyim inik lastiği şişirebilmek için elektrikli bir pompa mevcut ama onu tekrar inik ve katlanmış şekle getirebilecek bir mekanizma mevcut değil stepne takma durumum olursa onu yerine nasıl katlayıp koyacağımı düşünüyorum.

Mexmetmx
01-08-12, 21:13
Merhaba ilk önce herkese selam bende aranıza yeni katıldım. Böyle büyük bir ailenin ferdi olmak gerçekten çok güzel. Konuyla ilgili belki faydam olur düşüncesiyle yazmak istedim. Aynı aracın 2004 modelini kullanıyorum. Aracın lastiği dediğiniz gibi yer tasarrufu maksadı ile inik ve katlanmış vaziyette. Doğuş otodan aldığım bilgiye göre, Aracımızın arka koltuğunun altında bir hava hortumu var bunun üzerinde basınç saatide entegre vaziyette bu hortum ön sağ koltuk altında bununan bir tapa var onu çıkarıp hortumu hava jakına bağlayıp lastiğimizi şişirebilir mişiz. Tabi indirme kaldırma olmayan araçlarda bu olay var mı onu bilmiyorum.
inan arka koltugu hic acip kaldirmadim simdiye kadar. yarin bakip yazarim. (benim arac havali suspansiyonlu degil)

Mexmetmx
01-08-12, 21:15
bende 2012 touareg sahibiyim inik lastiği şişirebilmek için elektrikli bir pompa mevcut ama onu tekrar inik ve katlanmış şekle getirebilecek bir mekanizma mevcut değil stepne takma durumum olursa onu yerine nasıl katlayıp koyacağımı düşünüyorum.

2012 den memnunmusun? 2011 e kadar olanlara nazaran daha ufak gozukuyor.

Mexmetmx
01-08-12, 21:18
bu arada 12v lik bir pompa aldim ucuzundan, bagajda duruyor, kendi aracimda kullanmadim hala insallahta olmaz,sadece arkadsin binek arcinin lastigin havasi azdi, onu sisirdik, gayet normal ise yaradi.

Mexmetmx
01-08-12, 21:20
Mutlaka kompressor hatta tamir kopugude olmali.
Eger yoksa alinmali.
Dolma lastik mi,birebir boyut mu?
dolma degil, bire bir de degil, ince yanakli siyah cantli