PDA

Tam Sürüm Bilgini Göster : 2012 polo yol bilgisayarı

Sayfalar : [1] 2

ozan500400
09-09-11, 15:56
2012 modellerde yol bilgisayarı standart olmuş...dolayısıyla yedek parçaları servislere gelir ve bizdeki pololara da yaparlar sanırım.bilgisi olan var mı?

EFeSAy
09-09-11, 17:21
ben poloya kufatec den cruise control için kol siparişi ettim , onunla birlkte yol bilgisayarıda özellikler arasıa katıldı. Yol bilgisayarı için parçaya gerek yok sadece kontrol tuşlu bir kol ve kablolarının çekilmesi kafi. Yada multifonksiyonlu direksiyon alacaksın direksiyondan bcm e çekilecek kablo ile yol bilgisayarı özellikler arasına kaılıyor.

layete
09-09-11, 17:37
aracı alirken hız sabitleyici ve yol bilgisayarını aktif hale getirelim, aradaki farkı verelim dedim.. aracın motor numarasından kontrol ettiler ve üzgünüz sizin araca bu eklentiyi şimdilik yapamiyoruz dediler.. engin abinin dedigi gibi motor şasi numarası yada başka herhangi bi ayrım yapilmiyorsa, bizde şimdi gidip taktirabilirmiyiz acaba ?

gurkangunc
09-09-11, 20:13
2010 pololarda (1.4 benzinli) deri direksiyon bile yoktu. 2011'de eklediler, sanırım alt cekmeceleri cikarttilar. 2012'de yol bilgisayarını koyuyorlarsa evrim 2018'de yol bilgisayarı,sis farı, 6 hava yastığı olarak karsimiza cikacaktır :)

hakan_golf6
09-09-11, 20:33
Bugün bende aracımı aldım ve teslim eden arkadaş trendline da highline daki yol bilgisayarının aynısı var dedi(Tabi aracın donanımına göre değişiklik gösterebilir). Bende biraz karıştırdım ve çok hoşuma gitti gerçekten. Hızı dijital göstermesi beni benden aldı resmen :) VW FOREVER ya hakkaten

serdarcell
09-09-11, 21:43
2 Gün önce Tamaşı aradım 2 çeşit yol bilgisayarı ve CC için kol mevcultmuş işçilik hariç birine 260 birine 240 dediler vw den yazı gelmiş tüm modellere takılabiliyormuş CC ve Yol bilgisayarı aynı anda oluyormuş bilginize heralde 100-150 civarıda işçilik dedi
2012 modellerde yol bilgisayarı standart olmuş...dolayısıyla yedek parçaları servislere gelir ve bizdeki pololara da yaparlar sanırım.bilgisi olan var mı?

boziras
09-09-11, 21:59
arkadaşlar bnm arabada yol bilgisayarı var eklenmişti ama cruise control yok cc için ne yapmam lazım her ikisi beraber satılıomus sanırım cc tek alamıormuyuz ?

natbolad
09-09-11, 22:57
2 Gün önce Tamaşı aradım 2 çeşit yol bilgisayarı ve CC için kol mevcultmuş işçilik hariç birine 260 birine 240 dediler vw den yazı gelmiş tüm modellere takılabiliyormuş CC ve Yol bilgisayarı aynı anda oluyormuş bilginize heralde 100-150 civarıda işçilik dedi

serdar bey başka detaylı bilginiz var mı?
1-2 çeşit yol bilgisayarı farkı ne
2-ender zaten cc ve yol bilg 550 ye yapıyor montaj dahil, e sizin hesap daha ucuz bence vw böyle hata yapmaz :)

defigam
09-09-11, 23:29
serdar hocam selamlar,
bu durumda elektrik ünitesi gibi bir şart kalmadı mı demek oluyor?

atilaice
10-09-11, 20:02
ben bugün gittim. ruhsata baktılar birkaç ay sonra yapabiliriz dediler. çalışmalar sürüyormuş! 44 bin tllik 2011 haziran imalatı comfortline polo'nun haline bakın :(

chenginer
10-09-11, 23:20
500'e falan hallolacaksa Hız Sabitleyici ve Yol Bilgisayarı bende yaptırayım. Ya keşke baştan hepsini koysalarda parası neyse verseydik, zaten sınıfının en pahalısı (en kazığı) arabayı aldık 3'e 5'e bakmazdık...

defigam
11-09-11, 00:59

Serdar hocam,
bugün bende yazınızı okuduktan sonra tamaş otomotivi aradım vw den yazı gelmesi konusunu danıştım bizde böyle bir bilgi yok dediler.
bilgisi olmayan bir satış danışmanına mı denk geldim acaba :D
bende sevinmiştim tam elektrik ünitesinin önemi kalmadı diye:D

TarikS
11-09-11, 13:58
Maltepe Ender Elektronik'te eger aracinizin versiyonu uyuyorsa (bilgisayarla kontrol ediyorlar ucretsiz olarak) hiz sabiylemeyi 300 liraya takiyorlar, yol bilgisayarini ise model/versiyon farketmeksizin her Polo'ya takabiliyorlar o da 200 TL. 2'si bir arada 500 TL yani.

Tamamen garantili, zaten yetkili servisle anlasmali bir yer, elektronik bir arizaniz oldugunda yetkili servisten sizi yine oraya yonlendiriyorlar veya sorunlu parca teypse mesela cikartip oraya gonderiyorlar kendileri, gibi.

boziras
11-09-11, 14:07
Maltepe Ender Elektronik'te eger aracinizin versiyonu uyuyorsa (bilgisayarla kontrol ediyorlar ucretsiz olarak) hiz sabiylemeyi 300 liraya takiyorlar, yol bilgisayarini ise model/versiyon farketmeksizin her Polo'ya takabiliyorlar o da 200 TL. 2'si bir arada 500 TL yani.

Tamamen garantili, zaten yetkili servisle anlasmali bir yer, elektronik bir arizaniz oldugunda yetkili servisten sizi yine oraya yonlendiriyorlar veya sorunlu parca teypse mesela cikartip oraya gonderiyorlar kendileri, gibi.
bn afyondayım ama bunu servis yapabilir ancak dimi?

TarikS
11-09-11, 14:08
bn afyondayım ama bunu servis yapabilir ancak dimi?

Tabi, yetkili servisten size yardimci olmalari gerek. Bizzat gidip sormadim ama konuda yazan arkadaslarin soyledigine gore serviste de montaj yapiyorlarmis.

chenginer
11-09-11, 15:27

2011 mayıs çıkışlı polomun versiyonu herhalde uyuyordur, merak ettiğim acaba işçilik dahil mi? Dahilse fiyat gayet iyi...

cumhur_bulbul
11-09-11, 20:08
bu gercekden cok buyuk bir rezillik yani 2010 ve 2011 modellerde yol bilgisayarı gibi cogu markada standart olan donanım aynı arac sahibi olmamıza ragmen onu gec aracımı alalı 3 ay olmadı 2011 model diye yol bilgisayarsız satın aldım ahhh fdogus ahhh yarın bende arıcam aldıgım yeri bakalım ne fiyat vericekler

ozan500400
11-09-11, 20:48
Arkadaşlar hiç evi veya işi servise yakın olan yok mu? Biri uğrasa da detaylı konuşşsa.

atilaice
12-09-11, 12:09
ben doğuş oto maslak a gittim. servis yetkilisi haziran 2011 tdı dsg imalatı 44 bintl lik iki aylık aracıma " yol bilg. ve hız sabitleyici şu an aracınıza uyumlu değil. üzerinde çalışılıyor! " dedi... sonuç rezalet. bundan önceki aracım da vwdi ama bundan sonrakinde inatla vw almam mümkün değil. geçmişin hatırına kandık diyebilirim... kabahat bizde. paramızla rezil oluyoruz.

mertcakbak
12-09-11, 12:39
ben doğuş oto maslak a gittim. servis yetkilisi haziran 2011 tdı dsg imalatı 44 bintl lik iki aylık aracıma " yol bilg. ve hız sabitleyici şu an aracınıza uyumlu değil. üzerinde çalışılıyor! " dedi... sonuç rezalet. bundan önceki aracım da vwdi ama bundan sonrakinde inatla vw almam mümkün değil. geçmişin hatırına kandık diyebilirim... kabahat bizde. paramızla rezil oluyoruz.

+10000

defigam
12-09-11, 14:40

şaka gibi ya! resmen dalga geçiyorlar bizimle...
bi yer yapılıyor diyor diğeri yapılmıyor diyor anlamadık gitti cidden...
servislerde bi senkron sorunu var sanırım...

onurkundala
12-09-11, 15:34
BEN BU KONUYA İSTİNADEN ŞİMDİ AVEK OTOMOTİVİN SERVİS DANIŞMANI İLE GÖRÜŞTÜM 2012 LERDE STANDART OLDU 2011 LERE TAKILIYOMU DİYE SORDUM 2012 LERDE STANDART OLDU AMA 2011 LERE TAKAMIYORUZ ÇÜNKÜ PARÇALARI GELMİYOR DEDİLER BİLGİNİZE

cumhur_bulbul
12-09-11, 16:04
BEN BU KONUYA İSTİNADEN ŞİMDİ AVEK OTOMOTİVİN SERVİS DANIŞMANI İLE GÖRÜŞTÜM 2012 LERDE STANDART OLDU 2011 LERE TAKILIYOMU DİYE SORDUM 2012 LERDE STANDART OLDU AMA 2011 LERE TAKAMIYORUZ ÇÜNKÜ PARÇALARI GELMİYOR DEDİLER BİLGİNİZE

banada aynısını dediler gercekten cok sacma bu yaa model farkından dolayı boyle bi özellik eklenemezmi yada eklemek istediğimde neden para talep edilir. eğer bu bir güncelleme ise vw nin bunu ücretsiz olarak yapması gerekir

onurkundala
12-09-11, 16:20
banada aynısını dediler gercekten cok sacma bu yaa model farkından dolayı boyle bi özellik eklenemezmi yada eklemek istediğimde neden para talep edilir. eğer bu bir güncelleme ise vw nin bunu ücretsiz olarak yapması gerekir

ii de bu sadece bir güncelleme olamaz en azından silecek kolu değişmeli düğmeler için

cumhur_bulbul
12-09-11, 16:36
CC için değişir ama yol bilgisayarı için donanımsal olarak çok büyük bir değişiklik olacağını sanmıyorum en azından yaptıran ve soyleyen arkadaslardan yola cıkarak öyle umuyorum.

mertcakbak
12-09-11, 16:50
Arabamı aldım 9 ay sonra aynı donanım serisi olan conford line da yol bilgisayarı var buna ne denir allah aşkına. Arabayı alırken yol bilgisayarı da ekleyin dediğimde ekleyemiyoruz dediler. Bende neden ozaman opsiyon listene ekliyorsun dediimde nasıl kıvıracağını şaşırıp saçmalamaya başladılar. Eğerki eşim illada polo istiyorum demeseydi gider dacia alırdım :) daha iyi en azından Dacia der geçerdim. Birdaha üstüne para verseler WV araba almıyacağım. Alırsam adam değilim o derece yani. Gider çin arabası alırım bozulduğu yerde bırakırım.

onurkundala
12-09-11, 17:06
Arabamı aldım 9 ay sonra aynı donanım serisi olan conford line da yol bilgisayarı var buna ne denir allah aşkına. Arabayı alırken yol bilgisayarı da ekleyin dediğimde ekleyemiyoruz dediler. Bende neden ozaman opsiyon listene ekliyorsun dediimde nasıl kıvıracağını şaşırıp saçmalamaya başladılar. Eğerki eşim illada polo istiyorum demeseydi gider dacia alırdım :) daha iyi en azından Dacia der geçerdim. Birdaha üstüne para verseler WV araba almıyacağım. Alırsam adam değilim o derece yani. Gider çin arabası alırım bozulduğu yerde bırakırım.

senin yine 9 ay ben 5 ayda bu kötü süprüzle karşılaştım ki 1-2 ayla kaçıran arkadaşlar var

cumhur_bulbul
12-09-11, 17:43
senin yine 9 ay ben 5 ayda bu kötü süprüzle karşılaştım ki 1-2 ayla kaçıran arkadaşlar var

ismi lazım değil ben 3 ay oldu ve bu sürprizle karşılaştım

mertcakbak
12-09-11, 21:13
Valla bu doğuş oto yüzünden arabamızdan soğuyacağız en iyisi kafamıza takmayalım :)

siyarcuk
13-09-11, 00:25
valla arkadaşlar sizleri görünce kendimi şanslı saymaya başladım bende aracı 26 agostosta aldım erken davranıp bir hafta önce alsaydım 2011 model bir aracım ve eksik donanımım olacaktı. 1500 tl civarı fiyat farkı verdiğimide düşününce artı donanım ve 2012 model bir araç almış oldum. Yol bilgisayarınada çokta takılmayın neticede internete filan girdigi yok hepi topu 6-7 tane veri veriyor. o verilere göre araç kullanmaktan araba kullanmayı unuttum yaww :)

serdarcell
13-09-11, 13:25
Bana sölenen bu valla ünite falan farketmiyor dediler sadece orta lcd bilgi ekranı farklı oluyomuş ona göre bir kol seçimi oluyormuş onunda 10-20 tl gibi bir farkı var işçilikte 150 yi geçmez dediler
Serdar hocam,
bugün bende yazınızı okuduktan sonra tamaş otomotivi aradım vw den yazı gelmesi konusunu danıştım bizde böyle bir bilgi yok dediler.
bilgisi olmayan bir satış danışmanına mı denk geldim acaba :D
bende sevinmiştim tam elektrik ünitesinin önemi kalmadı diye:D

serdarcell
13-09-11, 13:27
demelerine göre öyle LCD bilgi ekranı versiyonuna göre değişiyormuş. şimdi ilk çkan 6r lerde ekranda yazı yazmıyomuş benimkinde ekranda yazı yazıyor bu farktan ötürü yol bilgisayarında fark oluyomuş
serdar hocam selamlar,
bu durumda elektrik ünitesi gibi bir şart kalmadı mı demek oluyor?

serdarcell
13-09-11, 13:28
fazla bir bilgim yok şimdi yakın zamanda gidip siparişi vericem sizlerede bu konu hakkında bilgi veririm.
serdar bey başka detaylı bilginiz var mı?
1-2 çeşit yol bilgisayarı farkı ne
2-ender zaten cc ve yol bilg 550 ye yapıyor montaj dahil, e sizin hesap daha ucuz bence vw böyle hata yapmaz :)

FENOMEN
13-09-11, 15:57
Bugün bende aracımı aldım ve teslim eden arkadaş trendline da highline daki yol bilgisayarının aynısı var dedi(Tabi aracın donanımına göre değişiklik gösterebilir). Bende biraz karıştırdım ve çok hoşuma gitti gerçekten. Hızı dijital göstermesi beni benden aldı resmen :) VW FOREVER ya hakkatennasıl yani tempralarda ki gibi mi?

polo_2006
13-09-11, 16:02
Yol bilgisayarında gösteriyor hızı dijital olarak tam ortada, polo gti videolarına youtube dan bakın görürsünüz.

FENOMEN
13-09-11, 16:04
Yol bilgisayarında gösteriyor hızı dijital olarak tam ortada, polo gti videolarına youtube dan bakın görürsünüz.teşekkürler.

defigam
13-09-11, 16:11
fazla bir bilgim yok şimdi yakın zamanda gidip siparişi vericem sizlerede bu konu hakkında bilgi veririm.

hocam siz sipariş verip yaptırdıktan snra bizi de bilgilendirin... en azından bilgimiz olur yaptırmak istedğimizde..

serdarcell
13-09-11, 20:53
O konuda merak etmeyin mutlaka iletirim şimdi önceliklen jant ve lastik almam alzım araç yol tutmuyor çünkü düşüncem 16 veya 17 215 taban olucak ondan sonrada yol bilgisayarı ve sis farı var sırada ondan sonra birde kule gergisi aracım aşa yukarı %90 tamamlanmış oluyor kafama göre bakalım zman ne göstericek.
hocam siz sipariş verip yaptırdıktan snra bizi de bilgilendirin... en azından bilgimiz olur yaptırmak istedğimizde..

atilaice
14-09-11, 15:04
benim arabam iki aylık . 1,6 tdi dsg . uygun değilmiş! :( bundan sonra inatla vw mi asla...
ismi lazım değil ben 3 ay oldu ve bu sürprizle karşılaştım

EFeSAy
15-09-11, 13:54
arkadaşlar yol bilgisayarı kolay ve sanırım her araca yapılabilir araç bunu BCM(merkezi elektirk ünitesi) den destekliyor zaten .. sadece yapılması gereken direksiyon kumandasından yada silecek kolundan bcm e 3 adet kablo çekilmesi ile iş hallediliyor . Ama şunu paylaşayım ne yazı ki Cruise Control için çok uğraştık denemediğimiz yöntem kalmadı BCM değiştirdik yinede başaramadık ... tm donanım ve ek parçaları temin ettiğimiz halde Polo 1.2 TDI trendline a CC takamadık . bunun harici herşeyi yaptık sis farı , multifonkisyonlu spor deri direksiyon ve yol bilgisayarı dahil.

ha yol bilgiayarı nasıl yapılıyr derseniz o kısmı pek ben göremedim o sıra kaza yapan diğer aracımla uğraşıyordum . Ama daha sonraki projelerim için sanırım müsait bir zamanımda direksiyon ve BCM civarını söküp neyin nereye bağlandığını kaydedeceğim.

cumhur_bulbul
15-09-11, 14:07
arkadaşlar yol bilgisayarı kolay ve sanırım her araca yapılabilir araç bunu BCM(merkezi elektirk ünitesi) den destekliyor zaten .. sadece yapılması gereken direksiyon kumandasından yada silecek kolundan bcm e 3 adet kablo çekilmesi ile iş hallediliyor . Ama şunu paylaşayım ne yazı ki Cruise Control için çok uğraştık denemediğimiz yöntem kalmadı BCM değiştirdik yinede başaramadık ... tm donanım ve ek parçaları temin ettiğimiz halde Polo 1.2 TDI trendline a CC takamadık . bunun harici herşeyi yaptık sis farı , multifonkisyonlu spor deri direksiyon ve yol bilgisayarı dahil.

ha yol bilgiayarı nasıl yapılıyr derseniz o kısmı pek ben göremedim o sıra kaza yapan diğer aracımla uğraşıyordum . Ama daha sonraki projelerim için sanırım müsait bir zamanımda direksiyon ve BCM civarını söküp neyin nereye bağlandığını kaydedeceğim.

bildiğim kadarı ile ender elektronik bcm modeline göre uyguluyor orayla görüştünüzmü

hkndmr55
15-09-11, 14:33
İyi günler.

Bir VW bayisi çalışanı ve Polo 6R sahibi olarak konuyu biraz araştırdım.
2011 Polo 1.4 Comfortline araçlarda standart olarak 6R0 937 086 parça kodlu merkezi elektrik kontrol ünitesi bulunuyor. Bu ünite hız sabitleme sistemi ve yol bilgisayarını desteklemiyor. Destekleyen ünite ise Seat Ibia ve Skoda Fabia'da da kullanılan 6R0 937 087 parça kodlu ünite. Polo Bluemotion'da 6R0 937 088, GTI'da ise Xenon far desteği için daha değişik bir versiyonu mevcut.

Esasında hız sabitleyici destekli olan 087 ile biten parça kodlu ünite, sinyal kolu (hız sabitleme için) ve silecek kolu (yol bilgisayarı için) değiştirildiğinde dahi VW servisleri tarafından hız sabitleyici aktive edilemiyor (Servis tarafından kullanılan VAS yazılımı adaptasyon işleminde bu araca hız sabitleyici özelliği vermiyor). Bunun için de çoğunuz duyduğu VCDS yazılımı ile araca müdahale ederek merkezi elektrik kontrol ünitesi ve motor kontrol ünitelerinde gerekli kodlamaları yapmak gerekli.

6R0 937 087K Z0H Merkezi Elektrik Kontrol Ünitesi yaklaşık fiyatı : 1018 TL
Sinyal ve silecek kolu takımı yaklaşık fiyatı : 240 TL

Hepinize kolay gelsin.

cumhur_bulbul
15-09-11, 14:59
İyi günler.

2011 Polo 1.4 Comfortline araçlarda standart olarak 6R0 937 086 parça kodlu merkezi elektrik kontrol ünitesi bulunuyor. Bu ünite hız sabitleme sistemi ve yol bilgisayarını desteklemiyor. Destekleyen ünite ise Seat Ibia ve Skoda Fabia'da da kullanılan 6R0 937 087 parça kodlu ünite. Polo Bluemotion'da 6R0 937 088, GTI'da ise Xenon far desteği için daha değişik bir versiyonu mevcut.

Esasında hız sabitleyici destekli olan 087 ile biten parça kodlu ünite, sinyal kolu (hız sabitleme için) ve silecek kolu (yol bilgisayarı için) değiştirildiğinde dahi VW servisleri tarafından hız sabitleyici aktive edilemiyor (Servis tarafından kullanılan VAS yazılımı adaptasyon işleminde bu araca hız sabitleyici özelliği vermiyor). Bunun için de çoğunuz duyduğu VCDS yazılımı ile araca müdahale ederek merkezi elektrik kontrol ünitesi ve motor kontrol ünitelerinde gerekli kodlamaları yapmak gerekli.

Hepinize kolay gelsin.

2010 model pololara bildiğim kadarı ile yaptıran arkadaslar var onlarda elektrik ünitesi 87 ile mi bitiyor. ayrıca bu numarayı nasıl öğrenebiliriz yardımcı olabilir misiniz

hkndmr55
15-09-11, 18:07
Yetkili serviste bilgisayara bağlanarak öğrenebilirsiniz. Parçanın üzerinde de yazıyor ama parçayı sökerseniz tekrar takıldığında adaptasyon gerektiği için bu işlemin de serviste yapılması gerekir.

2010 modellerde hiç görmedim fakat 2011 modellerin bazıları 087 kodlu ünite takılı olarak gelmişti, onlarda da zaten silecek kolundan kontrollü yol bilgisayarı mevcut.

sedd
15-09-11, 20:53
2010 pololarda (1.4 benzinli) deri direksiyon bile yoktu. 2011'de eklediler, sanırım alt cekmeceleri cikarttilar. 2012'de yol bilgisayarını koyuyorlarsa evrim 2018'de yol bilgisayarı,sis farı, 6 hava yastığı olarak karsimiza cikacaktır :)

evet çok doğru ama daha önemli olan arka diskleri söktüler deri direksyon uğruna :(

didyalp
15-09-11, 22:27
-- İyigünler, teknik bir sorum var, yardımcı olur musunuz.
Aykan Oto: Tabi biraz bekleyin lütfen.
..........
Aykan Oto Servis: Merhaba.
-- Merhaba. 2011 Model 1.2 Polo Trendline ım var nisan başında aldım. Aracıma CC ve Yol Bilgisayarı taktırmak istiyorum. Nasıl yaparız?
Aykan Oto Servis: Beyefendi, yol bilgisayarı şimdi 2012 modellerde standard sizin araca yeni ekran takılması gerekiyor, mevcutta yol bilgisayarı için gerekli yerler yok. Buda yaklaşık 3000-4000 tl tutar.
-- 3000-4000 TL ????
Aykan Oto Servis: Evet, beyefendi.
-- Peki CC yi ne kadara yaparız?
Aykan Oto Servis: Ona bakmamız lazım?
-- Neye bakmanız lazım.
Aykan Oto Servis: Araca bakacaz beyefendi, ona göre yapılırmı yapılmaz mıkarar verecez. Ha yapılır eğer modül varsa 400 TL modülü yoksa 1200 TL.
-- Siz bu aracı 1 yıldır satmıyormusunuz? Hatta 2?
Aykan Oto Servis: Görelim, zamnınızı almaz beyefendi.
-- Peki kardesim saolasın, gelirim ben!

Arkadaşlar yorum yapmak istemiyorum ama bu adamlar aşmış. Adam akıllı muhattap alacağımız kimse yok, yazık. Her ilde hatta her serviste farklı olaylar, farklı cevaplar. Adam modüllü mü diye bana soruyo, diyalog yukardaki gibi, aklımda kalanı değiştirmeden yazdım.

defigam
15-09-11, 22:41
İyi günler.

Hepinize kolay gelsin.

hocam benim aracımda 6R1 857 002 var elektrik ünitesi olarak... biri 6R0 bizimki 6R1 olduğuna göre bizimki bir üst mü oluyor? bu durumda bize uygun mudur yani?

cumhur_bulbul
16-09-11, 08:35
hocam benim aracımda 6R1 857 002 var elektrik ünitesi olarak... biri 6R0 bizimki 6R1 olduğuna göre bizimki bir üst mü oluyor? bu durumda bize uygun mudur yani?

bu işlerle ilgili kimseden detaylı bir bilgi alamadık bu kadar bu işe kesin çözüm gerekiyor. :) yoksa ben sökücem arabada elektrik ünitesi falan bırakmıcam

volkanates1
16-09-11, 19:55
Arkadaslar olayı bıtırıyorum comft. olan tum pololara yol bılgısayarı taılabılıyor ender elektronık örnek benım aracım 2010 model ve yol bılgısayarını ender elkt. taktı.
cc gelınce sonu 87 ve ustu olan tum pololara tkılıyor ornek benım aracımda var ender elektronık taktı.

ömer-m
16-09-11, 23:03
İyi günler.

Hepinize kolay gelsin.

086,087,088 kodlu ünitelerin tamamı yol bilgisayarı destekliyor. İşin kısası 1.2 Trendline dahil olmak üzere tüm polo'lara yol bilgisayarı takılabilir, merkez elektrik ünitesi ile alakası yok. Elsa'da bağlantı şeması açık, toplamda 3 tane kablo çekilmesi gerekiyor. Hatta polo 'ya Golf kadranı takıtığımız zaman (geçici olarak) 086 kodlu ünite ile detay menüleri de çok rahat bir şekilde görebildik.

087 kodlu ünite ise serviste 675 TL.