PDA

Tam Sürüm Bilgini Göster : LPG YARDIMM....

20.000
29-03-11, 12:14
Arkadaşlar biliyorum bu konu çok kez konuşulmuştur formda ama yinede emin olabilmek için başlık açmak zorunda kaldım. benim aracım 2004 1.6 Primeline lpg taktırmak istiyorum, internette oldukça fazla bilgi kirliliği var, bana yardım edebilekcek en güvenilir kaynak sizsiniz.

istanbulda yaşıyorum hangi markayı tercih etmeliyim ve taktıranlar hangi bayiyi önerirsiniz...

Bora77
29-03-11, 15:24
Bora için kafana takma LPG için en uyumlu araçlardan birisidir.
Bende KitMTM var 170 civarı yakıor şu anda tavsiye ederim bi araştır istersen, BRC ye göre kaihen enjektör ve filtre kullanmışlar.
BRC de sorunsuzdur ama diğerlerinden biraz daha fazla yakar. Enjektör ömrü 100 bin km ve yüksek hızlarda kararsız olduğunu söylüyorlar.
Daha iyi istersen prins veya landirenzo-omega taktıra bilirsin ama atikerden ve diğer bi sürü italyan markası olanlar var uzak dur derim; kötü olduğundan değil de arabanın değerini düşürüyor bence

20.000
29-03-11, 15:34
pirns oldukca pahalı kitMTM yi ilk defa duydum aracı yeni aldığım için bu konuda oldukca cahilim ama atikeri dediğiniz gibi pek tavsiye edene raslamadım...

20.000
29-03-11, 16:13
neden kimse yardımcı olmak istemiyor, ihtiyaç zaruret etti beyler yardımm....

mehmets
29-03-11, 16:16
pirns oldukca pahalı kitMTM yi ilk defa duydum aracı yeni aldığım için bu konuda oldukca cahilim ama atikeri dediğiniz gibi pek tavsiye edene raslamadım...

madem öyle ben tavsiye edeyim atikeri :) Birazdan Metin de tavsiye eder.15 aydır kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım.15000km olmuştur. Atikeri kullanmadan hangi gerekçeye dayanarak kötülüyorlar anlatsalar da biz de öğrensek.
Ben 950 tl verdim.Çoktan amorti etti kendini.Pahalı kitlere gerek yok bence.Herkes kendi kullandığı kiti tavsiye eder ama iş markada değil takan serviste bitiyor.Bora'ya uyguladığı kit sorunsuz çalışan referanslı bir servise taktırın.Marka çok da önemli değil.

samidmrpz
29-03-11, 16:17
Gecen hafta TELEFLEX taktırdım sıfır arabama, çekıste yuksek devırde arabayı sıkıstırmada trafıkte dur kalkta her turlu dık yokusta hıcbır sıkıntı yasamadım. dolduruyorum depomu 100 km gıdıyorum tekrar alıyorum 15 tl alıyor.. Cok memnunum.

metinmb407
29-03-11, 17:05
madem öyle ben tavsiye edeyim atikeri :) Birazdan Metin de tavsiye eder.15 aydır kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım.15000km olmuştur. Atikeri kullanmadan hangi gerekçeye dayanarak kötülüyorlar anlatsalar da biz de öğrensek.
Ben 950 tl verdim.Çoktan amorti etti kendini.Pahalı kitlere gerek yok bence.Herkes kendi kullandığı kiti tavsiye eder ama iş markada değil takan serviste bitiyor.Bora'ya uyguladığı kit sorunsuz çalışan referanslı bir servise taktırın.Marka çok da önemli değil.

Referans gösterileceğim günlerin geleceğini bilmiyordum :komiikk: Bu konuda kaçıncı mesajımı yazıyorum bilmiyorum. 9 aydır Atiker Fast Systems Versiyon 6 kullanıcısıyım. Yaptığım km 9 bin oldu. 900 km lik üç uzun yol gördüm. Yüksek devirlerde de süratlerde de kullandım. Amortisini çoktan yaptı. Ne çekişte ne yakışta problem var. Uzun yolda kasmazsan 6-8 litre lpg yakıyor (benzin sapması %10-20 eklenmiş hali) ama o kadar sabırlı değilim ne yazıkki :) Şehir içinde de havalarında düzelmesi ile 10 litrelerin altını görmeye başladım yol bilgisayarında.

Şimdi ben de markadan ziyade kaliteli montajın daha önemli olduğunu söylemek istiyorum. Atiker kötüydü ilk zamanlarda doğrudur. Ama inanın Atiker ilk çıktığı zamanlardaki kitlerini hala sorunsuz kullananlarda gördüm. Demekki sıkıntı yaşayanlar montajcının kurbanı nispeten. Hemde o zamanlar sıralı sistem uygulaması yeni yeni yaygınlaşıyordu ve kimse tam olarak bilemediği için malesef kabak araç sahibinin başına patlıyordu. Diğerleride parça arızası falan filan. Şimdiki kitler daha sorunsuz ve kaliteli, enjektörleri de ithal. 1500-2000 hatta 3000 liraya tüm masraflar dahil kit taktırarak 2-4 sene boyunca tüpü telafi etsin diye aracıma binmekte gerekmiyor. Laf atanlar kulaktan dolma bilgilerle aman onu taktırma bunu taktır diyor (sözüm meclisten dışarı herkesin fikrine saygılıyım). Şu günlerde görünen sorunlu kit (şu an için yenilerden bahsediyorum eski kullanıcılar üzerine alınmasın) Zavoli. Galiba VW motoru ile uyum sağlamıyor. Hatta forumumuzda Fevzi abimiz var süper enjektör kullandı Zavoli kiti ile ve randuman alamayınca söktürdü.

Demem o ki mümkün olan en kısa sürede telafisini yapacak kitleri kullanmak tabi adı sanı duyulmamış markalara da yönelmemek gerekir. Ben memnunum şu an araç alsam yine gider Atiker taktırırım.

mehmets
29-03-11, 17:13
Metin bu kıyağımı unutma :) yorum yapacağını tahmin etmiştim.geçen bakımda 1.8T passat vardı Atiker bayiinde.Problemsiz kullanıyormuş, normal bizim kitin aynısı.

metinmb407
29-03-11, 17:21
Metin bu kıyağımı unutma :) yorum yapacağını tahmin etmiştim.geçen bakımda 1.8T passat vardı Atiker bayiinde.Problemsiz kullanıyormuş, normal bizim kitin aynısı.

Teşekkürler bana Atikeri ve kendimi ifade etme şansı verdiğin için :D Yakında başarabilirsem bilgisayar bağlantısını yapacağım. Elimde program var 5 ve 6 versiyonların. İnşallah başarırım :) Bu arada Şahine taksan bu kiti onu bile canlandırır :D

20.000
29-03-11, 23:14
işte en önemli soru istanbulda hangi bayi ile çalışabilirim....:):)

ceMM
29-03-11, 23:38
Bende BRC için gittim Atiker taktırdım. bende gayet memmunum. hiçbir sıkıntım yok.

tarihcifss
29-03-11, 23:40
ATİKER tavsiye edenlerdenim..lakin atiker diğerlerinden çok yakıyor diyenleri de duydum..bu yakıt konusunu en çok kurcalayan belki benim :D
ATİKER tavsiye ediyorum..diğer kitlerin çok da ahım şahım farklı yakacağı kanaatinde değilim....o halde neden abartılı fark vereyim ki markaya..

Bora77
30-03-11, 13:45
Ben önerimde atiker kötü demedim zaten ama araç alacaksınız adam 23-24 bin lira istiyor aracına; soruyorsunuz lpg, atiker. Bu da genelde "araçta lpg olsun da" diye taktırtdığını düşündürüyor insana.
Araç alacağım zaman eko-atiker türü taktıranlardan uzak durmaya çalışmıştım "bunlar bakımlarını bile yaptırmamışlardır" diye:) onun için aracın değerini düşürüyor diye yorum yaptım ben.

Ayrıca keihin enjektörleri inceleyin bence yüksek devirlerdeki kararlılığını, lpg nin filtreli olmasını.
Bu hafta filtreleri değiştirdim ilk filtrenin içinde ufak bi mıknatıs koymuşlar bu da gaz ın içindeki metalleri topluyor 15 binde o kadar toplamışsa 100 binde 100 gram toplardı heralde. Bunlar enjektörlere oradan da motora girecekti sonuçta.
BRC nin enjektörleri için bile 100 bin de değişmesi gerekir diyorlar bu da 400 tl civarıdır heralde Keihin de 250 bin km yani 1000 tl yerine 1500 tl verdiğinizde bile 100 bin km de çıkartmış oluyorsunuz. Atikerde kaç km ömürleri var?
Hangisini taktırırsanız taktırın iyi bi usta bulun, aracınızın başında bekleyin derim. O kadar baştan savma yapmışlar ki motorun kapağı lpg hortumunu kesmiş zamanla son anda fark ettim ve diğer taraftan da kapak enjektörlerin koblolarını basıyordu. Ben nerdeyse tesisatın yarısının yerini geri değiştirttim. Sonuçta 20 yaşındaki çırağa bırakıyorlar montaj işini firma ne kadar meşhur olursa olsun.
Bi de 16 valf olanlarda kaput içindeki boşluk daha çok, ilgilenirseniz güzel bi montaj yapılabilir.

Montaj da tesisatı cektikleri yerlerdeki contalara dikkat edin aracın su almaması için. Simit tüp taktıracaksanız tüpün döşemeyi geçmemesine dikkat edin ayrıca daha fazla beklemeyin taktırmak için :)

20.000
31-03-11, 14:41
YORUMLAR İÇİN SAĞOLUN AMA HALA BANA BİR SERVİS TAVSİYE ETMEDİNİZ:(

metinmb407
31-03-11, 16:01
Çünkü İstanbul da servis bilmiyoruz :)

Bora77
31-03-11, 16:48
++ :)

ceMM
31-03-11, 19:57
Ank da olsan gözü kapalı git diyeceğim bir yer var ama İst maalesef

43bora
31-03-11, 20:31
teleflex derim 1 numara benzindemi lpg demi gidiyosun anlayamazsın

20.000
02-04-11, 17:09
arkadaşlar gasitaly diye bir marka diğer formlarıda arştırdım iyi olduğunu söylüyorlar siz ne dersiniz????

metinmb407
02-04-11, 17:14
Hocam iyi olabilir bilemem ama birazda yetkili servis ağına bakarsan ne demek istediğimi anlarsın... Sana takacak yer lazım marka değil.

kafo
02-04-11, 17:18
İzmir de olsan yardımcı olabılırdım hatta beraber gıder hallederdik ama İst. bilmiyorum bende :(

atalayg
02-04-11, 18:19
arkadaşlar ben landirenzo kit taktırdım.çok memnunum arıza lambası falan yanmadı.

pulpa
02-04-11, 20:05
megane 2 ile brc li 100000 km yol yaptım şimdiki 2011 aracımdada (passat 1.6)brc takılı maceraya gerek yok daha fazla para vermeninde çok bir extrası yok brcyi güvenle ve yaygın servis ağıyla kullanabilirsiniz yanlız 2a mühendisliğin bayilerine taktırın marka kadar bu işte önemli olan konu takan yerin işçiliği ve tecrübesi bunu unutmayın ..

surcom
03-04-11, 21:32
2010 golf aracıma Brc taktırdım Çok memnunum Çekiş sorunu yaşamıyorum, arıza lambasını da yakmadı Yüksek hızlar ve devirler beni ilgilendirmiyor Uzun yolda 100 ü çok nadir geçerim şehiriçinde de sakin kullanırım Taktırırken KitMTM ile Brc arasında çok kaldım Taktırdığım arkadaş ikisi ile de sorun yaşamayacağımı belirtti Benim size tavsiyem Brc olacaktır 200 tl daha fazla veriririm derseniz KitMTM derim Ben Brc yi 1450 tl ye taktırdım Daha ucuza da kitler var ama bence değmez Karar aşamasını fazla uzatmayın Araştırdıkça daha fazla kafanız karışacak Taktırın kurtulun

a4udi
03-04-11, 21:52

Asıl şirket MTM grubu;
İki üretimi var biri BRC diğeri de KitMTM. İkisi de iyidir, zaten aynı ürün.
Ben BRC kullanıorum çok memnunum. Zaten bir piyasa araştırması yapsanız %60 BRC kullanılıor. LPG ile ilgili en iyi bilgiyi binlerce km yol yapan taksicilerden öğrenebilirsiniz. Ben 2006 Jetta'sı olan bir taksicinin benim LPG servisime filtre değiştirmek için geldiğinde kilometresinin tam 450.000 olduğunu gördüm. araç 1.6 Tabi sordum hemen LPG ile ilgili bir sorununuz oldu mu die. Kardeş filtrenin biraz pahalı olması dışında (50 TL) hiçbir sorunum olmadı dedi. Bazen gelip adaptasyon yaptırıoruz işte falan dedi. :)

tarihcifss
03-04-11, 22:01
+ATİKER

gerenimo1
03-04-11, 22:09
Nerede oturuyorsunuz bilmiyorum ama ben de daha dün güngören de brc taktırdım arkadaşlar da oradan memnun kalmışlar, gebze de olmama rağmen ustalık sağlam olsun diye oraya kadar gittim. Merkez Mh. Atatürk Cd. Papatya Sk. No: 4/2 Güngören
Tel : 0 212 557 73 15
Fax :0 212 557 73 15
Yetkili : TUNCER ŞANLI

20.000
06-04-11, 09:47
yorumlarınız için teşekkürler ,kafamda baya netleşti bu lpg olayı,taktırır taktırmaz sizinle paylaşacağmmm...

ozon55
06-04-11, 15:03
mehmet beykardeşime aynen katılıyorum .atiker marka kit 20 gün oldu takılalı 1000 km ayarını 5 gün önce yaptırdım 900tl 10 ay taksit şu an hiç bir sorun yok markadan çok usta önemli .