PDA

Tam Sürüm Bilgini Göster : 2011 polo 6R de ön silecekler çalışmıyor

romeozgur
29-01-11, 15:00
-15 gibi soğuk bir coğrafyada memurum ve bir sabah uyandığımda arabamın ön sileceklerinin çalışmadığını ve su fışkırtmadığını gördüm. bir gün öncesinde silecekler cama yapışmıştı. acaba silecek motorunu mu zorladım... sigortası mı yandı yoksa motorumu yaktım bilemiyorum. en yakın servis 230 km ötede. bu arada poloda ön sağ silecek havaya kalktığı halde ön sol silecek kalkmıyor. kaput sileceği engelliyor aynı sorunu 6R lerde yaşayanınız vardır. bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim...

GOLFÇÜ39
29-01-11, 15:53
silecekleri servis konumuna getirmeniz lazım ikisininde kalkması için.kontağı açıp kapatın silecek kolunu aşağı tıklayın.silecekler yukarıda durur.silecekleriniz donmuş anlaşılan.

sup3rman
29-01-11, 16:36
arkadaşında dediği gibi servis konumuna getirmeden sileceği yukarı doğru açmak için zorlamayı kaputu çizebiliyor hafifden.. birde autowax, sonax gibi yerlerde otomobil bakım ürünleri var, silecek suyuna ve cama dökülen donmayı engellemek için, bir araştırın derim...

romeozgur
29-01-11, 20:17
bunu yarın deneyeceğim ama bir kaç gündür hava ısındı az birşey... artık silecek suyunun erimesi gerekmiyor mu...özellikle güneşe bırakıyorum ama hiç bir hareket yok. silecekler hiç bir türlü çalışmıyor. donmuşken bu sorunu çıkardı ama şimdi hava ılıdı. camda buzlanma yok ve hala çalışmıyor.

levkar55
29-01-11, 20:24
özgür bey,aracınızın silecek suyunda antifriz olmalı idi.ayrıca xenon far gibi orijinal olmayan bir ekipman taktıysanız silecek motorunuz off olabilir.kolay gelsin...

REC
29-01-11, 21:59
bunu yarın deneyeceğim ama bir kaç gündür hava ısındı az birşey... artık silecek suyunun erimesi gerekmiyor mu...özellikle güneşe bırakıyorum ama hiç bir hareket yok. silecekler hiç bir türlü çalışmıyor. donmuşken bu sorunu çıkardı ama şimdi hava ılıdı. camda buzlanma yok ve hala çalışmıyor.

Kolu çektiğinizde ses geliyor (su fışkırtan motorun sesi) ve su atmıyorsa donmuştur ancak ses yok ve su da atmıyorsa sigortadır...

Aracınızın kullanma klavuzundan sileceklerin sigortasının kaç numaralı sigorta olduğunu bulun ve o sigortayı sökün, aynı sigorta kutusunun içinden onun yerine aynı değerde -yani aynı renkte- başka bir sigorta söküp takın (ama sigortayı nereden söktüğünüzü unutmayın) ve deneyin çalışıyorsa sorun sigortadandır, yeni bir sigorta alıp takın...

Geçmiş olsun...

romeozgur
30-01-11, 17:56
arkadaşlar sorunun çözümünü arkadaşla birlikte bulduk. sigorta yanmış. çakmağın sigortasıyla aynı amperdi onunla değiştirdim. sileceklerin sigortası da direksiyonun altındaki sigorta kutusunda en sol üstteki 10 amperlik küçük sigorta... yardım eden tüm arkadaşlara teşekkür ederim çok sağolun...