PDA

Tam Sürüm Bilgini Göster : Bora iç mekan ses sorunu...

gercekefsane
30-10-10, 16:52
selam arkadaşlar bora ile parke ve bozuk yollarda içeride çok rahatsız edici cızırtı ve titreşim sesleri olyuor ses en çok ön konsol ve vites çevresinden geliyor bu sesleri kesmek mümkünmü mümkünse nasıl halledilir bilgisi olan varsa yardım bekliyorum....

ses yapacak eşyaları sabitledim ama yinede ses devam etti acil yardım bekliyorum...

laprea
01-11-10, 10:13
aynı sesler bendede mevcut, hafta sonu köydeydim çıldırmamak mümkün değil!! uygun bir zamanda o parçaların hepsini söküp kaplama + ses izolasyonu yapmayı düşünüyorum.. sitede bu tarz bir iki uğraş vardı biraz kurcalayın derim..

metinmb407
01-11-10, 10:22
hocam bende de bazen oluyor emniyet kemerinin düğmesi bende ki ses yapan eğer vites yakınında diyorsan emniyet kemerinin düğmesi yapabilir aynı zamanda emniyet kemerinin kemerde olan kilidi çarpıyor da olabilir.

sosyete06
01-11-10, 11:44
heleki ön tarafa birisi oturupta konsola ayagını dizini dayayınca çıldırmak istiyorum gacurrrr gucurrrrrr ses

Egelee
01-11-10, 13:37
vw nin hastaligiymis bu malesef 2008 aracimda ön konsoldan cizirtilar citirtilar geliyor delirmemek elde degil ama cözüm yolu yok degil forumda acilmis konusu mevcut.

laprea
01-11-10, 14:23
arkadaş her yerinden ses gelir, bütün plastik aksam soyulmaya başlar, tüm swicth ler mutlaka bir kere bozulur, farları sararmayan bora yoktur, boğz kelebeği temizlik isteri altı yere yakın olduğundan hemen hemen herkes bir kere bir yerelere takar... bazen kalitelimi yoksa kendimimi kandırıyorum diye düşünüyorum.. bir sürü hastalığı var bu arabaların :( japonmu alsaydım ne!

sosyete06
01-11-10, 15:58
arkadaş her yerinden ses gelir, bütün plastik aksam soyulmaya başlar, tüm swicth ler mutlaka bir kere bozulur, farları sararmayan bora yoktur, boğz kelebeği temizlik isteri altı yere yakın olduğundan hemen hemen herkes bir kere bir yerelere takar... bazen kalitelimi yoksa kendimimi kandırıyorum diye düşünüyorum.. bir sürü hastalığı var bu arabaların :( japonmu alsaydım ne!

valla bende niyeti bozmuyor değilim honda kullananlar çok memnunlar yakıt olsun performans olsun bu bahsettiğiniz sorunların hiç birini honda kullanıcılarında duymadım .....

ALİMRAN
01-11-10, 17:41
arabamı satıp satmama konusunda kararsızım ama yorumları okuyunca hemen satıp bi honda mı alsam diye düşünmeyede başlamadım değil yani :)

sosyete06
01-11-10, 18:05
arabamı satıp satmama konusunda kararsızım ama yorumları okuyunca hemen satıp bi honda mı alsam diye düşünmeyede başlamadım değil yani :)

valla bende araştırıyorum ne yalan söyleyeyim 2005-2006-2007 makyajlı kasa düşünüyorum full+full olacak tabikide ......

yagmurtgt
01-11-10, 19:05
o sesin çaresi yok arkadaşlar ben 2000 de aldım 2001 de o sesi yapmaya başladı s4ervise gittim arkadaşım vardı servisde bu hastalık dedi vw lerin bi sprey sıktı bana bundna al dedi o zaman servislerde bulunuyorömuş kalıcı bi çözüm değil ama bir haftalık falan kesiyor ama kesinliklen çözümsüz bi problem çekiceksin arkadaşım

yellowdriver
01-11-10, 20:46
arkadaşlar sağda torpidonun olduğu kısım komple çıkıyor, sanki dolap gibi.onu çıkarttırıp, etrafını bir tarafı yapışkan rulo şeklinde sünger kaplama malzemesi var, onla kaplatın kenarlarını.aynı şekilde orta konsolun dizlerini deydirdiğimiz kısımların arasını ve vitesin olduğu kısımı da.iyi bir usta yarım saatte halleder.o malzeme çok ucuz.ustaya da bişeyler atın.20-30 a kurtarırsınız.ben yazın yaptırdım.3,4 ay oluyor.arkadaşımda bir arkadaşımda 2003 diğerinde 2005 pasifik var.ikisi de benim araca binince bizimkinden sessiz diyor ;)

kapucu
01-11-10, 22:18
klimanın altında vitesin olduğu bölümle birleşen kısmın arasına siyah sünger sıkıştırdım tüm gıcırtılar kesildi tavsiye ederim..

gercekefsane
02-11-10, 00:02
vw nin hastaligiymis bu malesef 2008 aracimda ön konsoldan cizirtilar citirtilar geliyor delirmemek elde degil ama cözüm yolu yok degil forumda acilmis konusu mevcut.

hocam sana sahmet olmassa linkide atsan 5x5 olur bulamadım ... :)

Egelee
02-11-10, 00:10
Bu diger bir konu bastan sona okuyabilirsiniz yeni araclarda dahi var bu sorun
http://www.vwturk.com/forum/showthread.php?t=63117&highlight=%F6n+konsol+ses

Buda cözümü:

http://www.vwtr.net/forum/golf-v/gol5jetta-orta-konsol-citirti-izolasyonu-resimli-t16960.0.html

avast_
02-11-10, 00:11

üstad o japon Honda dediğin aracın içindeki yol sesi iğrenç ötesi... İkincisi arabalar boş; ama motorları iyi... Konfor benim için önemli diyorsan bir tane 97-98 az kullanılmış ve yorulmamşı bir E200 mercedes alacaksın ne tıkırtı, ne başka cızırtı duymadan kullanacaksın.. Konfor Almanda gerisi yalan ha birde şu var mesela C4 citrone ve 307 pug da bu konuda oldukça başarılı... Ha bunları da beğenmiyosan bir tane 2005-2009 arası MAZDA 3 alacaksın... inanılmaz yol tutuş, turbo olmamasına rağmen güçlü tork. düşük asvalt sesi hiç bir konsol gıcırdaması yok, triptronik ESP li bir MAZDA... Japona bineceksen ya Mazdaya ya da 2003-2005 eski kasa Corollaya biniceksin... Gerisi yalan...

Egelee
02-11-10, 16:43
Japon ses ve izalasyon konusunda alman in yanina yaklasamaz o bir gercek ama mercedes de ses ve sessizlik konusunda 1 numara.

laprea
02-11-10, 17:21
üstad o japon Honda dediğin aracın içindeki yol sesi iğrenç ötesi... İkincisi arabalar boş; ama motorları iyi... Konfor benim için önemli diyorsan bir tane 97-98 az kullanılmış ve yorulmamşı bir E200 mercedes alacaksın ne tıkırtı, ne başka cızırtı duymadan kullanacaksın.. Konfor Almanda gerisi yalan ha birde şu var mesela C4 citrone ve 307 pug da bu konuda oldukça başarılı... Ha bunları da beğenmiyosan bir tane 2005-2009 arası MAZDA 3 alacaksın... inanılmaz yol tutuş, turbo olmamasına rağmen güçlü tork. düşük asvalt sesi hiç bir konsol gıcırdaması yok, triptronik ESP li bir MAZDA... Japona bineceksen ya Mazdaya ya da 2003-2005 eski kasa Corollaya biniceksin... Gerisi yalan...

valla mazda yı çok düşündüm ama satışta sıkıntı olursa diye vazgeçtim.. merso beni aşar elimdeki fiyata temiz bir laguna aradım ama bulamadım bir anda bora çıkınca karşıma atladım hemen.. bakalım ilerde inşallah daha güzel bir şeyler alabiliriz