PDA

Tam Sürüm Bilgini Göster : Passat Alarm ve Çekici Önleme Sistemi Hakkında

Efkan
11-07-10, 16:53
Passat Alarm ve Çekici Önleme Sistemi Hakkında yardıma ihtiyacım var. Aracım 2006 model passat.

Sürücü koltuğu yan tarafında 2 adet düğme var. Kullanma kitapçığını okudum ancak yeterince detaylandırılmadığını düşünüyorum. Alarmın ne olduğu malum ancak yine de detaylı olarak anlatılmasında yarar var. Hangi durumlarda çalışır, nasıl durdurulur gibi.

Bir de ilk kez gördüğüm çekici önleme diye adlandırılan bir buton var ki kullanma kitapçığında da bununla ilgili isminden başka hiçbir açıklama yok?! Nedir, ne işe yarar, nasıl çalışır?

Yardımcı olursanız sevinirim...

Yanıtlayan herkese şimdiden teşekkür ederim...

Efkan
12-07-10, 12:23
Bu soruya cevap verebilecek kimse yok mu acaba???

fevzikeles
12-07-10, 14:55
o tuşları pek bilen biri yok sanırım bende o tuşları gördüm bi kaç arkadaşa sordum onlarda bilmiyor

oguzhansmsn
12-07-10, 15:46
o tuşa basın sonra çekme halatı ile diğer bir arac ile kendi aracınızı çekmeye çalışın.
ne oluyor sonra burda yazın :)

Kocareis
12-07-10, 16:08
Kardeşimin A3 ü var onda da bu söyledikleriniz var, yanlışım varsa düzeltilsin ama, zannedersem aracın çekilmesi esnasında ve başka bir araçla taşınması halinde devreye giren alarm sistemi diye biliyorum, geçenlerde aracı çekiciye yüklemiştik, hareket halinde iken alarm devreye girip duruyordu.

Efkan
12-07-10, 16:10
Arkadaşlar ilgi ve yorumlarınız için teşekkür ederim ancak biraz daha detaylandırmamız mümkün mü?

oguzhany
12-07-10, 16:38
eğim sensörü aracı çekmek amaçlı olarak önünü kaldırdıklarında alarm çalışıyor. diğerini açtığınızda ise kapıları kilitledikten sonra içeride herhangi bir hareket olursa alarm çalışıyor. kendiniz deneyebilirsiniz.araca binin kapılarıda birisi dışarıdan kilitlesin. ve içeride küçük bir hareket yaptığınızda alarm çalışıyor.