PDA

Tam Sürüm Bilgini Göster : PETLAS lastik kullananlar...

Sayfalar : [1] 2

chaosmanager
01-01-10, 14:15
arkadaşlar aracıma 4 tane lastik alacağım... petlas'ın çok iyi lastik olduğunu söylediler... fiyatlarına baktım oldukça makul... forumda arattırdım herkes genel olarak iyi olduğunu söylemiş ama detaya girmemiş...

petlas lastik kullanan varmı ?? sessizlik, yol tutuş ve sağlamlık açısından değerlendirme yapabilecek varmı ?

darkness97
01-01-10, 14:23
evet tavsiye ederim, ben önce iki tane aldım, memnun kaldım +2 daha aldım.yol tutuş+sessizlik güzel, çok soğukta bile sertleşmiyo. sağlamlık için uzun vadede karar vermek gerekir, ama iyi olacağını düşünüyorum.
frenaj gayet güzel, ancak 80-90 gibi hızda tepkisini ölçmek için denemiştim ( boş bir yolda ) düz çizgiyi koruyamıyo, onunda çok yumuşak lastik olmasından kaynaklandığını düşünüyorum...

genel anlamda tavsiye ederim.

chaosmanager
01-01-10, 14:48
evet tavsiye ederim, ben önce iki tane aldım, memnun kaldım +2 daha aldım.yol tutuş+sessizlik güzel, çok soğukta bile sertleşmiyo. sağlamlık için uzun vadede karar vermek gerekir, ama iyi olacağını düşünüyorum.
frenaj gayet güzel, ancak 80-90 gibi hızda tepkisini ölçmek için denemiştim ( boş bir yolda ) düz çizgiyi koruyamıyo, onunda çok yumuşak lastik olmasından kaynaklandığını düşünüyorum...

genel anlamda tavsiye ederim.

teşekkür ederim... :)

kedoxs
01-01-10, 15:28
Ben önlere iki tane aldım, arkada da iki tane kumho var. Genel olarak memnunum. 15 gündür kullanıyorum. Geçen gün kar üzerinde de denedim. Dik rampada durdum tekrar kalktım bir sorun olmadı. Buzlanma yoktu bu arada 2-3 cm kar vardı sadece. Bana güven verdi. Haftada 150-200 km yapan biri olarak başka markalara 2 katı verene kadar yerli üretim olsun istedim.

murratt
01-01-10, 17:19
Ben de geçen ay 4 adet aldım tanesi 120 tl den. Çok memnunum. Yabancı markalara para harcayacağınıza alın derim. Gayet yumuşak ve kesimi çok güzel. Yol tutuşu da çok iyi. Petlas okuduklarıma ve duyduklarıma göre artık otomobil lastiklerine yönelmeye başlamış ve bu konuda arge ve üretim için çok para harcıyormuş. Bence bi yönden de destek vermek lazım. Bu kalitede devam ederlerse bikaç seneye kadar herkes petlas kullanmaya başlıyacak ;)

chaosmanager
01-01-10, 17:20
Ben önlere iki tane aldım, arkada da iki tane kumho var. Genel olarak memnunum. 15 gündür kullanıyorum. Geçen gün kar üzerinde de denedim. Dik rampada durdum tekrar kalktım bir son olmadı. Buzlanma yoktu bu arada 2-3 cm kar vardı sadece. Bana güven verdi. Haftada 150-200 km yapan biri olarak başka markalara 2 katı verene kadar yerli üretim olsun istedim.

sizede teşekkür ederim..

benimde düşüncem yerli üretim, çok pahalı olmayan ama canımızı da tehlikeye atmayacak makul bir lastik almaktan yana.. lassa nın fiyatları michelin'le nerdeyse aynı... o yüzden petlas düşünüyorum..

cihan ali
01-01-10, 18:01
dün bu işlere az çok hakim birinden duyduğum kadarıyla michelin'in desenlerini kullanıyormuş, hamuru da aynı ya da benzer mi bilmiyorum.

chaosmanager
01-01-10, 18:17
dün bu işlere az çok hakim birinden duyduğum kadarıyla michelin'in desenlerini kullanıyormuş, hamuru da aynı ya da benzer mi bilmiyorum.

2 gün önce lastikçide yakından incelemiştim.. continental bayisiydi ama petlas da satıyordu...

hamuru yumuşak gibi duruyor.. desenide bridgestone ER300'e benziyor gibi geldi bana...

satıcı çok övdü petlası ama ben bu konuda araştırma yapmadan satıcının söylediklerine pek aldırış etmedim...

crazyvarna
01-01-10, 19:44
2 gün önce lastikçide yakından incelemiştim.. continental bayisiydi ama petlas da satıyordu...

hamuru yumuşak gibi duruyor.. desenide bridgestone ER300'e benziyor gibi geldi bana...

satıcı çok övdü petlası ama ben bu konuda araştırma yapmadan satıcının söylediklerine pek aldırış etmedim...

Bizde petlas almayı düşünüyoruz.Tanesini 115 TL den , montaj dahil balans ayarıyla birlikte verebilceklerini , world karta 6 taksit yapabilceklerini söylediler.Michelin'e 220TL vermektense , buda 880 TL yapar , 4 adet petlas alıp 460 TL ye kapatmak var.Tabi arasındaki farkda ya markaya parayıı yada işlevsel olarak yatırdığımız farkı ortaya koyuyor..

darkness97
01-01-10, 19:56
benim aldığım yerde fiyat çok uygun idi, fikir olsun diye söylüyorum diğer illerdeki arkadaşlara.
205/55/16, 49. hafta üretimi, peşin 95TL, 5 taksitli fiyatıda 100TL, sübap değişimi ve balansta dahil.
Ankaradaki arkadaşlara yeri detaylıda tarif edebilirim özelden, ostimde bağdat cd. üzerinde.;)

armedangel
01-01-10, 19:59
abdulkadir özcan kuruluşu olmuş petlas.. o adam işini düzgün yapan birisi.. sorun cıkartacağını sanmıyorum.. benim esas korkum fren ve yol tutuş (sertlik fln) ama anladığım kadarı ile alan herkes memnun.. benimde 4 tane yeni çekmem lazım.. 2 tanesini alıp bi deniyim diyorum..

mawien
01-01-10, 23:29
petlas starmaxx ice gripper 4 adet 50-09 üretimi aldım, başkente henüz kar yağmadığı için şu an erken ama kar zamanı görecez, bu kış lastiklerden memnun kalırsam aynı şekilde 4 adet petlas yaz lastiği veya toyo alacam.

chaosmanager
01-01-10, 23:49
benim aldığım yerde fiyat çok uygun idi, fikir olsun diye söylüyorum diğer illerdeki arkadaşlara.
205/55/16, 49. hafta üretimi, peşin 95TL, 5 taksitli fiyatıda 100TL, sübap değişimi ve balansta dahil.
Ankaradaki arkadaşlara yeri detaylıda tarif edebilirim özelden, ostimde bağdat cd. üzerinde.;)

abdulkadir özcan kuruluşu olmuş petlas.. o adam işini düzgün yapan birisi.. sorun cıkartacağını sanmıyorum.. benim esas korkum fren ve yol tutuş (sertlik fln) ama anladığım kadarı ile alan herkes memnun.. benimde 4 tane yeni çekmem lazım.. 2 tanesini alıp bi deniyim diyorum..

Bizde petlas almayı düşünüyoruz.Tanesini 115 TL den , montaj dahil balans ayarıyla birlikte verebilceklerini , world karta 6 taksit yapabilceklerini söylediler.Michelin'e 220TL vermektense , buda 880 TL yapar , 4 adet petlas alıp 460 TL ye kapatmak var.Tabi arasındaki farkda ya markaya parayıı yada işlevsel olarak yatırdığımız farkı ortaya koyuyor..

burada takımına pazarlıkla 500 lira istiyorlar... tabiki sökme, takma ve balans dahil... worldcard'a 10 taksit imkanı veriyorlar.. yakın bir tarihte ankara veya izmire gitme imkanım olsa kesinlikle ordan alırdım ama burdaki imkanlarda kısıtlı maalesef...

sizlerinde olumlu yorumları ile kesin karar verdim... 4 adet petlas alacağım...

chaosmanager
01-01-10, 23:50

özellikle sizin aldığınız bayi süper fiyata vermiş lastikleri...

keşke yakın bir tarihte ankaraya gelme imkanım olsaydı... napalım kısmet değilmiş :)

sith_master
02-01-10, 00:02

O adam derken kuruluş demek istediniz herhalde
kendisi vefat etti

Petlasin çıkma snow master serisini bulmuştum
4 adedi 200 tl ama güvenip alamadım
lastikci bir arkadasım ben takmıyorum basımı çok ağrıtdı ve on farlarindan veya canından kıymetlimi 300-400 diyince hak verdim
tarafsız veya yabancı kuruluşlarda testleri yayınlanır iyi sonuc alır o zaman tamam
yerli üretim olmasını tabiki destekliyorum ama lastik bu şakaya gelmez

cihan ali
02-01-10, 00:06
ben eylül'de continental wintercontact ts810 lastiklerimi 127'den almıştım, 6 ay da taksitle yanlış hatırlamıyorsam. erken almamın tabii ki etkisi var ama aradıktan sonra kendini ispatlamış markalar da uygun fiyata bulunuyor, bence petlas biraz macera aramak gibi.

kedoxs
02-01-10, 18:40
Abdulkadir Özcan şirketler topluluğu petlası alınca büyük bir sıçrama yaptıkları gerçek. Devraldıkları 2005 de ihraçat 16 milyon $ 4 yıl sonra 2009 da 100 milyon $.

Bu rakamlar bile gelişmeleri gösteriyor. İşin ilginç yanı hiç reklamlarınıda göremiyoruz. Araçtırırken tüm satıcılar buyılın en çok satan lastiği olduğu söylediler ama ben ortalıkta tek reklamını görmedim. Belkide bayi kar paylarını yüksek tutyorlardır. Sonuçta en iyi reklamı satıcı yapıyor.

%100 yerli sermayenin böyle dış pazarda da yüksek rakamlar elde etmesine çok sevindim. Demekki düzgün çalışınca bizde bişeyler yapabiliyoruz.

chaosmanager
02-01-10, 20:59
petlas markasını kime sorsam herkes iyi diyor.. özellikle lastikçiler.. demekki gerçekten iyi...

lastikçi bana "abi continental alıp bu kadar para vereceğine ben sana bir takım petlas vereyim... beğenmezsen getir geri alıcam" diye garantide verdi :)

Gökhan_55
02-01-10, 22:21
Türk üretimcinin malının övgüler alması gerçekten çok güzel...Lastik değiştirme zamanım gelince mutlaka bende daha detaylı araştırıp tercihimi petlastan yana kullanmak istiyorum..

chaosmanager
03-01-10, 13:22
Türk üretimcinin malının övgüler alması gerçekten çok güzel...Lastik değiştirme zamanım gelince mutlaka bende daha detaylı araştırıp tercihimi petlastan yana kullanmak istiyorum..

bende aynen böyle düşünüyorum gökhan hocam...

ekirik
03-01-10, 14:04
En azından benim Caddy'nin üzerindeki fabrika'nın takmış olduğu kore malı lastiklerden daha iyidir diye düşünüyorum..
Benim de değişim zamanım geliyor ama nedense lastikçilere sorduğumda kesinlikle Michelin'i öneriyorlar. Fakat şu bir gerçek ki Michelin'den bile ıslak zeminlerde şikayet duydum henüz petlas'dan kayda değer bir şikayet duymadım.. Eğer Petlas gerçekten bu kadar iyiyse ne diye 200-250 tl daha verelim ki..

crazyvarna
03-01-10, 14:06
petlas markasını kime sorsam herkes iyi diyor.. özellikle lastikçiler.. demekki gerçekten iyi...

lastikçi bana "abi continental alıp bu kadar para vereceğine ben sana bir takım petlas vereyim... beğenmezsen getir geri alıcam" diye garantide verdi :)

aynı şekil burdaki petlas bayisi 1 ay kullanım için garanti veriyor.Eğer memnun kalmazsanız geri iade alırız diye...

chaosmanager
03-01-10, 14:54
En azından benim Caddy'nin üzerindeki fabrika'nın takmış olduğu kore malı lastiklerden daha iyidir diye düşünüyorum..
Benim de değişim zamanım geliyor ama nedense lastikçilere sorduğumda kesinlikle Michelin'i öneriyorlar. Fakat şu bir gerçek ki Michelin'den bile ıslak zeminlerde şikayet duydum henüz petlas'dan kayda değer bir şikayet duymadım.. Eğer Petlas gerçekten bu kadar iyiyse ne diye 200-250 tl daha verelim ki..

size michelin tavsiye etmelerinin sebebi daha fazla para kazanacak olmaları bence...

evet belki michelin lastik sektöründe liderlerden biri, ancak şu da bir gerçekki çok yumuşak hamurlu olması nedeniyle ülkemizin mükemmel (!) yollarında balon yapıyor ve çok çabuk aşınıyor...

Gökhan_55
03-01-10, 15:25
benim boram varken onda mıchelin vardı açıkcası kuru havada bile aracım önden kayabiliyordu...

kenjori044
04-01-10, 16:20
Arkadaşlar michelin ıslak zeminde gerçekten de yolu tutmuyor. Örnek(micheline energy saver modeli 195 65 15) birçok defa ıslak zeminde aracı kırmızı ışıkta kaldıramadım yani tekrar debriyaj gaz ayarlaması yapmak zorunda kaldım. Bu modeli kesinlikle kışın kullanmamak lazım.
Bu arada ben de petlas kar lastiği düşünüyorum. Umarım pişman etmez.

sith_master
04-01-10, 17:50

o zaman ben sikayet edeyim :)
pilot primacy de aldıgım ilk gunden beri en ufak yagmurda donerken kaydım
ve artık michelin dusunmuyorum
hem yasadıgım tecrubelerden hemde fransızlara olan kişisel dusuncemden

ekirik
05-01-10, 07:54
O zaman Yaşasın Petlas..

sith_master
05-01-10, 08:14
O zaman Yaşasın Petlas..

O kadar değil :)
bagimsiz kuruluşlar tarafından test sonuclarını bir görelim ondan sonra

laccess_855
05-01-10, 13:38
mıchelin goodyear gibi markaların yanında testlerde en son sırada bende goodyear ın yan ürünü olan sava marka kış lastigi aldım 205 55 16 115tl den saygılar.

Halil Kara
05-01-10, 14:28
Konuyla alakasız ama bende birşey sormak istiyorum, yeni konu açmak istemedim.
Bende aşağı yukarı 8 ay önce falan continentla premium contact2 aldım 4 adet. Yaz aylarında hiçbir sıkıntım yoktu ama son 1 aydır falan bazen 0 ın altına düşüyor hava. Yollar da berbat durumda. Kasislerden yada küçük çukur-tümseklerden geçerken acayip bir lastik sesi çıkıyor. Normalden daha fazla... Acaba bunun lastikle mi etkisi var? Hava soğuyunca lastikte sertleşiyor mu? Bu lastik 4 mevsim kullanılabilir diye biliyorum ama yanılıyor muyum? (4 mevsim derken burda -5 in altına kolay kolay düşmez hava, kar fazla yağmaz, senede 3-4 kere ancak...)

chaosmanager
05-01-10, 19:12
Bende aşağı yukarı 8 ay önce falan continentla premium contact2 aldım 4 adet. Yaz aylarında hiçbir sıkıntım yoktu ama son 1 aydır falan bazen 0 ın altına düşüyor hava. Yollar da berbat durumda. Kasislerden yada küçük çukur-tümseklerden geçerken acayip bir lastik sesi çıkıyor. Normalden daha fazla... Acaba bunun lastikle mi etkisi var? Hava soğuyunca lastikte sertleşiyor mu? Bu lastik 4 mevsim kullanılabilir diye biliyorum ama yanılıyor muyum? (4 mevsim derken burda -5 in altına kolay kolay düşmez hava, kar fazla yağmaz, senede 3-4 kere ancak...)

benim bildiğim kadarıyla 4 mevsim lastikler kış lastiği değil... sıcaklık +7 derecenin altına düştükçe sertleşmeye başlıyor...

özdemir
05-01-10, 19:58
benim bildiğim kadarıyla 4 mevsim lastikler kış lastiği değil... sıcaklık +7 derecenin altına düştükçe sertleşmeye başlıyor...

+1

4 mevsim diye bir lastik çeşiti yoktur.lastikler yazlık veya kışlık olur fakat lastikçiler satarken yazlık lastikleri 4 mevsimlik diye satarlar :)

soğuk havalarda sertleşmeye ,sese ve yol tutuştaki kaybı kabul eder kullanırsanız bütün yaz lastikleri 4 mevsim kullanabilirsiniz.

kedoxs
05-01-10, 20:45

Kış lastiklerinin hamurunda kullanılan kimyasallar sıcaklık eksilerede düşse de sertleşmesini önlüyor. Böylece lastik tam olarak yola tutunuyor. Kış lastiklerinin en önemli avantajı üzerlerindeki desen değil hamurundaki kimyasallardır. Yazlık lastikler sıcaklık düştükçe sertleşiyor özellikle eksilerde çok tehlikeli oluyor. 4 mevsim lastikler yazlık lastiklerin biraz daha düşük sıcaklığa kadar dayanıklı olanları. Ama özellikle ülkemizde iç ve doğu anadolu gibi bölgelerin 4 mevsim lastiğe uygun olmadığı söyleniyor. Şehrinizde kar varsa mutlaka kışlık kullanın derim.

sith_master
05-01-10, 23:28
mıchelin goodyear gibi markaların yanında testlerde en son sırada bende goodyear ın yan ürünü olan sava marka kış lastigi aldım 205 55 16 115tl den saygılar.

petlasın oldugu bir test sonucunu verebilirmisiniz

Halil Kara
06-01-10, 17:53
Teşekkürler değerli bilgileriniz için...

kenjori044
06-01-10, 19:50
Türkiyenin her bölgesinde hava sıcaklığı +7 derecenin altına düştüğünden bence Deniz kenarı tatil bölgeleri Zorunlu olmamakla birlikte bunu alışkanlık haline getirmek toplum sağlığı için hayatidir. Zaten Yazın yazlık, Kışın kışlık kullanmak belki her mevsim aynı lastiği kullanmaktan daha ekonomik olacaktır. Araçlarımızın sadece karda kaymadığı da aşikar. En azından fren mesafesi... Siz düşünün.
Saygılar.

chaosmanager
06-01-10, 22:45
Türkiyenin her bölgesinde hava sıcaklığı +7 derecenin altına düştüğünden bence Deniz kenarı tatil bölgeleri Zorunlu olmamakla birlikte bunu alışkanlık haline getirmek toplum sağlığı için hayatidir. Zaten Yazın yazlık, Kışın kışlık kullanmak belki her mevsim aynı lastiği kullanmaktan daha ekonomik olacaktır. Araçlarımızın sadece karda kaymadığı da aşikar. En azından fren mesafesi... Siz düşünün.
Saygılar.

+1

bende sizin gibi düşünüyorum... lakin kışlık lastiklerin fiyatları da epey tuzlu... petlas kışlık lastiklere bakıcam bende...

chaosmanager
31-01-10, 17:09
arkadaşlar 16 Ocak 2010 tarihi itibariyle 4 adet petlas lastik aldım... bu zamana kadar kullandım ve deneme sürecinden sonra size düşüncelerimi aktarmak istedim...

4 adet petlas imperium serisi 205-55-16 ebadında lastiği peşin olarak 570 liraya siirt continental bayisinden 2 yıl garantili satın aldım...

lastiklerin yumuşaklığı mükemmel.. ses olayında çok başarılı buldum... hava sıcaklığı -5 -6 derecelerde olduğunda dahi çok fazla sertleşmedi.. bence bu çok önemli bir özellik...

yol tutuş olayında da başarılı geldi bana.. bir sorun yaşamadım ama henüz uzun yol yapmadım ve zaten genel olarak sakin araç kullanırım lastiklerin sınırlarını zorlayacak bir sürüş tarzım yoktur..

genel olarak izlenimlerim bunlar.. lastik alacak arkadaşlara PETLAS markasını kesinlikle öneririm..

mawien
31-01-10, 20:54
lastikler yazlık mı-kışlık mı?

chaosmanager
31-01-10, 20:54
lastikler yazlık mı-kışlık mı?

lastikler yazlık..

mawien
31-01-10, 20:58
nisan2010 da bende alacam, şuanda kışlık starmaxx-petlas war, deneyimlerini paylaşırsan güzel olur... güzel günlerde kullanmam dileğiyle

gencay
31-01-10, 21:52
Ben geçen ay aldım 4 adet Petlas Snowmaster.Tanesi 95 tl den . 195-65-15.Bu hafta kar ve buz üzerinde deneme imkanım oldu.Millet zincirle uğraşırken ben hiç zorlanmadan çıktım rampaları.Teşekkürler petlas ve vw.

ertugrul3344
31-01-10, 22:22
SAVA diyorum başka birşey demiyorum....alıp kullanın deneyin...fiyat farkı lastik başı 25 tl....ben memnumun...

ertugrul3344
31-01-10, 23:10
http://hizlial.com/oto-aksesuar/oto-lastik/sava-perfecta-oto-lastigi-xl-195-65-r-15_31.501.8269.0005.htm

merak eden inceleyebilir...........

ARAFAT
01-02-10, 11:17
cooper XTC yi de tavsiye ederim inanılmaz güzel bir lastik....petlas ta yerli firma ve gerçekten kaliteli alınabilir

vw061
01-02-10, 11:44
Petlas'a vereceğiniz parayla Bridgestone- Lassa alın daha iyi

kedoxs
01-02-10, 12:03

Yabancı firmalara vereceğiniz parayı yerli firmalara verin, kalitelerini arttırsınlar kendilerini geliştirsinler, kaliteyi ucuza alalım :)

Şuanki kaliteleri bile fazlasıyla tatminkar zaten. Geçen istanbul tarafiğin felç olduğu gün peugeot partner ile girmediğimiz yol rampa kalmadı. Milletin girme çıkamazsın dediği yerlerden bile hiç sorun olmadan gittik. Ağzım açık kaldı.

Ön yargılı olmayalım firmalarımıza güvenelim. Biz destek olursak devamı gelir hepsinin.

ARAFAT
01-02-10, 14:00
+1:4_12_13[1]::4_12_13[1]:

sith_master
01-02-10, 16:48
onceden de soyledigim gibi petlas tarafsız kurumlarca bir test edilsin aynı kriterleri saglasın bizde yerli lastik alalım ama bu lastik işi sakaya gelmez

bayer tdi
01-02-10, 16:56

Lassada Çinde üretiliyor artık. Yanlış olmasın bir tek Continental
Türkiyede üretiliyor muş,,