PDA

Tam Sürüm Bilgini Göster : BMW X3 ...

PASS
13-11-09, 11:34
Arakdaşlar Arabamı Sattım...
Öle İnternette Bakarken Bmw X3 dikkatımı çekti yani 55,000-90,000 tl arasında değişiyor.
Hoşuma gitti sizce nasıl gerçi alabileceğimizden değilde zaten yakıtıda çoktur vergiside ama bence güzel arabalar bilgisi olan varmı bu arabalar hakkında...

Arguss
13-11-09, 11:35
Tipi hariç güzel araçlar 2.0d versiyonu ve benzinlisi var tatminkar motorlar ama 55.000tl x3 herhalde pertten çıkmadır herhalde..

PASS
13-11-09, 11:37
2005 modelleri var valla arkadaşım ya acaba ölemidir değişen boya yok diyor ama tabi ne kadar güvenilir...

Halil Kara
13-11-09, 11:43
Çok tipsiz be Hüsnü abi, o kadar para vereceksin sonuçta :)
Fiyatları dediğin gibi o civarlarda, ortalama 65-70 desek bile doğru düzgğn arazi özelliği olmayan, şehir SUV una bu kadar para verilmez bence. İhtiyaçlar önemli tabiki. Tipi olsa hadi tamam diyeceğim de yok olmaz benden geçmez :)
Bu arada hayırlı olsun abi, inşallah gönlünce daha iyilerini alırsın.

PASS
13-11-09, 11:46
saolsın halil valla iyi oldu sattık boramızı ama şimdi araba aramakta çok zor hep gönlün başka arabalara kayıyo hayırlısı

Halil Kara
13-11-09, 11:55
saolsın halil valla iyi oldu sattık boramızı ama şimdi araba aramakta çok zor hep gönlün başka arabalara kayıyo hayırlısı

Aynen öyle abi satmak kadar almakta zor. Belli bir model yoksa kafanda hergün fikir değiştirirsin. Malum araçların hepsi de güzel, hepsinin de kendine göre artı ve eksileri var. Sonra bir araçta karar kılarsın bu sefer temizini bulacağım diye uğraşırsın. Tamamdır buldum dersin bi incelemeye alırsın kazası çıkar, km si oynanmıştır vs... İşin zor valla :)

PASS
13-11-09, 12:04
valla öyle halilim Allah Yardımcımız olsun da içimize sinen bir araba alalım inş...

zinarturgut
13-11-09, 12:20
X3 genel itibari ile BMW genlerini taşısada en tipsiz BMW modeli bana göre. Zaten seneye yeni kasası geliyor. 90.000 onun ikinci eline vereceğime X1 alırım 80.000'e. Hem yeni çıktı hemde gerçekten güzel araç...

PASS
13-11-09, 13:13
hmm ya zinar alacağında da değilde paramız mı yeter o arabalara ama yani açık konuşmak gerikirse tıguan tsı alacağıma bmw x3 alırım...

TİN
13-11-09, 13:21
.........yani açık konuşmak gerikirse tıguan tsı alacağıma bmw x3 alırım...

E şimdi doğruya doğru :dil:...

Gerçi fiyatları aynı değil sanırım..

PASS
13-11-09, 13:27
aşa yukarı aynı sayılır 3 aşa 5 yukarı yani...

efekadefe
13-11-09, 13:51
yakın bir akrabam 76 bin km de 56bin TL ye almıstı. donanımını falan(en donanımlısı olabilir, çünkü "yok" gerçekten yok) bilmiyorum ama 2.0d ve çok memnun.

fakat yan dikiz aynalarını çaldılar. bu araçların malesef oyle bir özelliği varmıs. tamamen geçmeli. isteyen çekince hemen elinde kalabiliyor ve çıkarırken aya motorunun dişlilerini kırma ihtimali de çok yuksek. işi kotu tarafı orjinal çifti 800TL, yansanayi çifti 400TL. motor dişlileri de kırılırsa Allah muhafaza.

PASS
13-11-09, 14:29
Efe Bey Kaç Modeldi aldığı araç...

efekadefe
13-11-09, 14:52
2006 diye aklımda kalmış ama 2007 de olabilir.

samet85
13-11-09, 14:59
arkadaşımda var uzun yolda yaptık çok keyifli konforlu oldukça güzel içi arkadaşımda ki araç full+full cam tavan deri döşeme triptronic km.de 170 kuruş yakıyodu 2.0d

PASS
13-11-09, 15:10
yakıtıda gayet güzel yani valla boradan sonra heycan uyandıram arabalardan biri içimde...

samet85
13-11-09, 15:15
öyle bir niyet varsa emin olun pişman olmazsınız vergiside yüksek değil 2000cc

PASS
13-11-09, 15:19
evet samet kardeş varda bu devirde de o parayı açıkcası arabaya bağlamak akıl karımı onu bilemicem işte :) ama dedğim gibi yani gerçekten binmek isterim bu arabaya ...

efekadefe
13-11-09, 17:16
sunu soyleyeyim (elbette alacağınız araca bağlı ama) pişman olmazsınız.

bu arada sordum 2007 düz vitesli modelmiş.

Halil Kara
13-11-09, 18:43
Bmw nin dizelleri çok iyi. Sanırım X3 de kullanılan 163 hp... Yeni 2.0 dizeller 177 hp. Hem hızlı, hem ekonomik. Fakat gel gelelim tip yok :) Tabi görsel zevklerdir, tartışılmaz.

mozdal
15-11-09, 03:55
Eğer X3 düşünüyorsanız size tavsiyem biraz beklemeniz ve X1 almanız. Çünkü Abi X artık eskimiş bir kasa ve teknolojik olarak kardeşi X1 e yetişemiyor. X3 2011'de kasa yenileyecek zaten. Yarın scan edip koyacağım bir testte X1 in sınıf lideri tiguan, a3 sportback ve X3 le karşılaştırması var, üçünü de geride bırakıp 1nci oluyor. 3 ayrı rakiple karşılaştırılması ve 3ünü de geçmesi hem urban, hem crossover hem de SUV genleri taşıması.

Neden biraz bekleyin dediğime gelirsek,:) Türkiye'ye giriş yapan şu anda 12 adet X1 ve sonuncusunun kaporasını dün biz yatırdık. Hayırlısıyla Çarşamba günü teslim alıcam bir aksilik çıkmazsa arabayı. Aralık sonuna kadar yeni araç girişi olmayacağı kesin çünkü Borusan'ın fabrika ile fiyatta anlaşmazlığı var. Fabrika aracı 3 Bin Euro daha fazlaya vermekte israrcıymış, ama Borusan'da o fiyata bu ekonomik koşullarda aracı satamayacaklarını söylüyormuş.

Performans, 177 Hp güç, 350 Nm tork standart 2.0d BMW motoru mevcut. 1660 kg => 0-100= 8.6 saniye. Bu ağırlığa rağmen 140 TSI dan hızlı. Kabin gürültüsü çok az. Fiyatı Tiguan'ın dizelinin 140 Hp olduğunu ve baz fiyatının 46 Bin Euro civarinda olduğunu düşünürsek, en büyük rakibinden hem konsept, hem de fiyat olarak ayrılıyor ve avantajlı bence.

Son olarak da arazi performansından biraz bahsediyim, çünkü el şıkışmadan önce ben bu arabayı araziye sokar, göstermelik 4x4 olmadığını görür öyle alırım dedim. Araçta standart eğim iniş kontrolü bile var. Zaten xDrive şu anda piyasadaki en gelişmiş elektronik 4x4 sistem ve X1 de bu sistemi abilerinden eksiksiz olarak almış durumda. Mühiye köyü'ndeki 2 saatlik testten sonra hem benim hem babamın yüzlerimizde hafif bir tebessüm vardı. Test arabasını da mahvettik tavanına kadar çamur çıkmıştı. Ama böyle bir mal alırken acabalarla almamak gerekir değil mi?:)

İsterseniz araba geldikten sonra detaylı resimlerini koyabilirim, umarım yardımcı olabilmişimdir:)

PASS
15-11-09, 22:48
valla mert çok açıklayıcı bir yazı yazmışsın teşekkür ederim ilgin ve alakan için madem öle bekliyelim ozaman x1 için alamam o kesinde eee mutlaka x3 fiyatlarında etkilicek ozaman doğal olarak bizde daha ucuza alırız :) fotoları bekliyoruz merakla

entwicklung
16-11-09, 00:30
X3 2.5 benzinli kullandım uzun süre. Çok çok keyifli bir araçtı.

Fakat maliyet fayda ilişkisine gelince, verilen parayı gösteren bir araç değil. Dışardakilere değil kullanıcısına.

Sanki 1 serisine biniyormuşsunuz ama daha yükseğiymiş gibi. X5 hissi, jeep hissi kesinlikle yok.
Yüksek bir binek araç gibi.

Bu da düşündürtüyor.

X1 çok daha güncel bir model olduğu için farklı olabilir. Maliyet fayda ilişkisinde ise eğer 4x4 sizin için şart değilse TSI tiguan'ın dolu bir donanımı da mutlu edebilir.

Yalnız her iki araç farklı dünyalar, o yüzden test edip kendinizi nasıl hissettiğinizi deneyin derim. Tiguan BMW değil sonuçta. Aynı gösteriş yok.