PDA

Tam Sürüm Bilgini Göster : En Az Arıza Yapan Otomobiller Listesi

Sayfalar : 1 [2]

semphatic
20-12-09, 19:58
2006 senesinde 180 km. süratle (o zamanlar çok makas atardım çünkü bekardım:) ) spin attım e-5 cevizlibağ mecidiyeköy istikametinde oldu olay.Araç 2 es çizdi bir sağa bir sola ondan sonra kendi ekseni etrafında 2 kere döndü sonunda durdu hiç bir yere çarpmadım (biraz pist eğitimi almıştım) ama işin inanılması güç olan kısmı 180 km hızla giden bir aracın spin atıp takla atmaması.Bu listedeki araçların hepsini bir denesinler bu şekilde bakalım hangisi böyle yere tutunacak :) o günden beri dahada aşığım boraya bence 1 numara vw Bora...

İnanılması güç olan bişi biliyorum araçta 3 kişiydik trafik benim kaza yapmamı beklercesine durmuştu.İnanmayan arkadaşlar istedikleri yemini etsinler benim adıma kabulümdür. Yeri bilenler vardır.Tam olarak Vatan computerin hizasında başladı olay durduğumda cevizli bağ üst geçidinin altındaydım.

Bir sonraki olay 2007 senesinde düğünüme bir hafta kala Vatan caddesi aksaray istikameti topkapı ayrımında başıma geldi.Bu sefer süratim 120 falandı yine spin attım bu sefer trafiğin durmaması nedeniyle araçlara çarpmamak için mecburen fazla hamle yapamadım ve olacaklara razı oldum araç kendi ekseni etrafında bir tur döndükten sonra orta çiçekliklere çarptı iki tekere kalkıp tekrar oturdu indiğimde şok edici manzara ile karşılaştım bu çiçeklikleri bilenler vardır içeriye doğru yatıklar tam kenarına çarptığım için kasaya temas yoktu araçta hiçbirşey yok deyip devam etmek istedim ama dönmeye çalışınca direksiyon kutusunun kırıldığını far ettim araç direksiyona tepki vermedi. Böyle bir kaza ve böyle bir sonuç başka bir araç olaydı çiçek olurdum o çiçekliklerde :)
Aynı yeminler bunun içinde kabulümdür... Ben karar verdim siz karar verin dünyanın en sağlam arabası hangisi ?

burak_show
20-12-09, 20:01
Bu Fransz ve İngiliz arabaları hep sorun olmustur saten Japondan şaşmıyıcan

meh_vwglf6
20-12-09, 20:12
Ankete bakılıcak olursak En Sorunsuz Araba diye birsey yok :D:D:D En az servise gidilicek arabaların Japon Araba olduğu söyleniyor.
Sonuç: Sorunsuz Araba diye birsey yok illaki küçük yada büyük problemler olabilir önemli olan bu problemleri giderebilmek. İster inanın ister inanmayın ama ben hep sölerim bu ARABA işi BİRAZ ŞANŞ işi.....:D

kizilbey
20-12-09, 20:19
bizzimde bir arkadaş vardı ford focusu vardı 2005 oda takla attı son taklada teker üzerine düsdü araba kaporta hasarı hi. olmadı ancak arka düzen kırıldı bu işler şans işi yazgı işi

spawnie
20-12-09, 22:44
2006 senesinde 180 km. süratle (o zamanlar çok makas atardım çünkü bekardım:) ) spin attım e-5 cevizlibağ mecidiyeköy istikametinde oldu olay.Araç 2 es çizdi bir sağa bir sola ondan sonra kendi ekseni etrafında 2 kere döndü sonunda durdu hiç bir yere çarpmadım (biraz pist eğitimi almıştım) ama işin inanılması güç olan kısmı 180 km hızla giden bir aracın spin atıp takla atmaması.Bu listedeki araçların hepsini bir denesinler bu şekilde bakalım hangisi böyle yere tutunacak :) o günden beri dahada aşığım boraya bence 1 numara vw Bora...

İnanılması güç olan bişi biliyorum araçta 3 kişiydik trafik benim kaza yapmamı beklercesine durmuştu.İnanmayan arkadaşlar istedikleri yemini etsinler benim adıma kabulümdür. Yeri bilenler vardır.Tam olarak Vatan computerin hizasında başladı olay durduğumda cevizli bağ üst geçidinin altındaydım.

Bir sonraki olay 2007 senesinde düğünüme bir hafta kala Vatan caddesi aksaray istikameti topkapı ayrımında başıma geldi.Bu sefer süratim 120 falandı yine spin attım bu sefer trafiğin durmaması nedeniyle araçlara çarpmamak için mecburen fazla hamle yapamadım ve olacaklara razı oldum araç kendi ekseni etrafında bir tur döndükten sonra orta çiçekliklere çarptı iki tekere kalkıp tekrar oturdu indiğimde şok edici manzara ile karşılaştım bu çiçeklikleri bilenler vardır içeriye doğru yatıklar tam kenarına çarptığım için kasaya temas yoktu araçta hiçbirşey yok deyip devam etmek istedim ama dönmeye çalışınca direksiyon kutusunun kırıldığını far ettim araç direksiyona tepki vermedi. Böyle bir kaza ve böyle bir sonuç başka bir araç olaydı çiçek olurdum o çiçekliklerde :)
Aynı yeminler bunun içinde kabulümdür... Ben karar verdim siz karar verin dünyanın en sağlam arabası hangisi ?

anlattıkların hep dikkate alınabilecek şeyler ama "en az arıza çıkarmak" ile ne alakası var anlayamadım?!

emcayi
21-12-09, 00:02
en iyisi mazdaymış yalaannn :D

semphatic
21-12-09, 00:22
Erhan bey (spawnie) hiç başınıza geldimi bilmiyorum ama spin atmak yani aracın ağırlığının sayısız ve dengesiz şekilde taraf değiştirip taşıyıcılara dengesiz dağılması sonucunda bir aracın ne kadar arıza vereceğini düşünün? Ben bunlarla sağlıklı yol tutuş ve bu kadar dengesizliklere rağmen arızasız oluşunu anlatmaya çalıştım. Unutmayın bir insanı bile bu kadar sallar ve döndürürseniz beyin trawması geçirmesi ihtimali var en iyi ihtimal başı döner :) Saygılar....

ESD's GARAGE
21-12-09, 03:22
Bende 140 km ile halic koprusu rampa cıkısı spın attım en son barıyerlere ters sekılde carpıp suruklenerek durdum sol serıtte. saat 21 20 sıralarındaydı o trafık zamanında yanı trafık akıyodu ve hıc bı araca carpmadan durdum ama asıl felaket sol serıtten kendı ıstıkametıne dogru gelırken bana carpmamak ıcın frenlemek zorunda kalan araclardaydı. tabı ben sunroof tan cıkarak aractan uzaklastım. Arac 2003 yenı a3. bırcok kısı der A3 soyle yol tutuyo boyle yol tutuyo yok efendım soyle gıdıyo boyle aralara dalıyo ıste su kadar tutuyo su kadar saglam. hıc bır sekılde de yol tutmuyo hemde 225 lastıklere ragmen 5 parada etmez. ayrıyeten sport amortısor de vardı yanııı. saglamlık olarak ta hıc saglam degıl aynı aracla daha oncede enez de tatıl koyunde bı tane cukura gırdım cıktım dıreksıyon kutusu agrıza verdı. kaldıkı audı lerden ozellıkle a3 lerden nefret edıyorum. (benim görüsüm) teknoloji olarak arastırmacı olabılırler hatta kaporta olarak japonlardan da saglam olabılırler ama japon herzaman farklıdır. Nede olsa çekik göz :D

06onur
06-01-10, 17:31
BUDA ADAC ınki hepsi farklı farklı Bunda da mazda ençok arıza yapanlardan.

Untere Mittelklasse
Pannen pro 1000 Fahrzeuge der Baujahre
Rang Modell 2000 2001 2002 2003 2004 2005

1 Mazda 323 18,9 21,0 13,8(2005)
2 VW New Beetle 6,2 5,5 5,5(2005)
3 Honda Civic 18,7 15,8 17,6 11,3 9,0 6,0
4 Audi A3/S3 20,7 21,5 18,6 8,9 4,9 6,5
5 VW Golf/Jetta/Bora 22,9 24,2 17,4 9,2 6,5 6,0
6 Toyota Corolla/Corolla Verso 19,7 22,3 10,5 8,7 9,4 7,7
7 Mercedes A 24,2 28,7 18,6 11,2 6,5 5,0
8 Seat Leon/Toledo 20,0 25,7 20,2 11,0 6,7 5,7
9 Citroen Xsara/Xsara Picasso 30,3 35,0 24,2 10,8 6,4 2,8
10 Ford Focus/C-MAX 19,8 20,0 18,6 12,9 10,8 11,6
11 Nissan Almera/Almera Tino 19,0 24,8 23,3 18,4 16,6 6,3
12 Opel Astra 28,2 34,3 25,4 13,0 9,0 6,4
13 Peugeot 307 35,5 17,7 7,9 6,6
14 Renault Megane 43,7 49,4 65,8 25,9 7,3 5,4
15 Renault Kangoo 62,9 65,1 49,0 20,8 12,4 5,1
16 Citroen Berlingo 37,3 41,0 28,6 15,8 13,3 7,8
17 Fiat Stilo 44,7 23,2 18,1

Citroen Xsara/Xsara Picasso 1. diğerleri birbirine yakın saylır
Fiat stilo,ford focus ve mazda 323 dipte yaşayanlar

06onur
06-01-10, 17:37
Bende 140 km ile halic koprusu rampa cıkısı spın attım en son barıyerlere ters sekılde carpıp suruklenerek durdum sol serıtte. saat 21 20 sıralarındaydı o trafık zamanında yanı trafık akıyodu ve hıc bı araca carpmadan durdum ama asıl felaket sol serıtten kendı ıstıkametıne dogru gelırken bana carpmamak ıcın frenlemek zorunda kalan araclardaydı. tabı ben sunroof tan cıkarak aractan uzaklastım. Arac 2003 yenı a3. bırcok kısı der A3 soyle yol tutuyo boyle yol tutuyo yok efendım soyle gıdıyo boyle aralara dalıyo ıste su kadar tutuyo su kadar saglam. hıc bır sekılde de yol tutmuyo hemde 225 lastıklere ragmen 5 parada etmez. ayrıyeten sport amortısor de vardı yanııı. saglamlık olarak ta hıc saglam degıl aynı aracla daha oncede enez de tatıl koyunde bı tane cukura gırdım cıktım dıreksıyon kutusu agrıza verdı. kaldıkı audı lerden ozellıkle a3 lerden nefret edıyorum. (benim görüsüm) teknoloji olarak arastırmacı olabılırler hatta kaporta olarak japonlardan da saglam olabılırler ama japon herzaman farklıdır. Nede olsa çekik göz :D

Senin lastikler kabak, öntakım bozuk filan olmasın. Fordla VW deki tutuşa alternatif olcak bir araç söylermisin. Alman otoların forumlarında arıza yoğunlukludur sorunlar. Japonların hesindede kötü izolasyon ve kötü yol tutuş.Bence karalamak için üfürmüşsün. Japon az arıza yapar(dı). Elekronik işin içine girince herşey karışıyor. 2002de corollalar bozuldu 2 senede 3defa direksiyon kutusu değişiyor hala düen tutmuyor bi bak. Yeni hondalar bugün en çok yolda kalan araç forumlarına girde bak bi zahmet(yüksek akım nedeni ile akü sömürüyor). Mazda türkiyede yemiyor.

Senin dediğin gibi olsaydı 2000 golfü 20.000 e alırken 2000 corolla 12000etmezdi. Vwde paraç 10yıl gidiyorsa japonda 13yıl gidiyor buda tek başına kalite alamına gelmiyor ne yazıkki.

Civic 1.6 nın motor canavar golf 105hpden bile 0.2 sn hızlı!!!! ama polo kadar viraj kabiliyeti yok. dayımda 2000 1.4 oto civic var teknolojiyi anlatamam giderken yan aynalar rüzgardan titrer, yokuşta gazlı siena geçer. Klima açıkken motor sıcağınıda alır süper yanitam çekik göz.

kado
07-01-10, 12:29
Senin lastikler kabak, öntakım bozuk filan olmasın. Fordla VW deki tutuşa alternatif olcak bir araç söylermisin. Alman otoların forumlarında arıza yoğunlukludur sorunlar. Japonların hesindede kötü izolasyon ve kötü yol tutuş.Bence karalamak için üfürmüşsün. Japon az arıza yapar(dı). Elekronik işin içine girince herşey karışıyor. 2002de corollalar bozuldu 2 senede 3defa direksiyon kutusu değişiyor hala düen tutmuyor bi bak. Yeni hondalar bugün en çok yolda kalan araç forumlarına girde bak bi zahmet(yüksek akım nedeni ile akü sömürüyor). Mazda türkiyede yemiyor.

Senin dediğin gibi olsaydı 2000 golfü 20.000 e alırken 2000 corolla 12000etmezdi. Vwde paraç 10yıl gidiyorsa japonda 13yıl gidiyor buda tek başına kalite alamına gelmiyor ne yazıkki.

Civic 1.6 nın motor canavar golf 105hpden bile 0.2 sn hızlı!!!! ama polo kadar viraj kabiliyeti yok. dayımda 2000 1.4 oto civic var teknolojiyi anlatamam giderken yan aynalar rüzgardan titrer, yokuşta gazlı siena geçer. Klima açıkken motor sıcağınıda alır süper yanitam çekik göz.

mazda 3

06onur
07-01-10, 16:11
kesinlikle civic ve corolla değil sürüyorum biliyorum. Mazdaya Ford Yani alman el atmış yol tutması doğal. Yol tutuş, konfor, kaza anı dayanıklılık güvenlik hep almandır.
Mazda 3 1.6 16v nin 0-100 ünün 12.1 olduğunu biliyorsun değil mi? Hani 11.9 luk golf 102hp sürekli eleştirilir ya. Kataloğuna bakabilirsin. Polo clasicten mazda 3 e binince sana öyle gelmesin.

""""""""""""
Bide burada enim amacım Japonları kötülemek değil. Alman araçlarını kötüleyenlere cevap vermek. Japon araçlarının mekanikleri ve motorları sağlamdır.

Almanların motorları sağlamdır. Mekanikleri Japnlar kadar iyi değildir ama bu demek değildir ki kötüdür. Elektronik donanımı çok olan tüm araçlar sıkıntı çeker Mersedes başı çeker.

Almanlar sağlam motor, iyi yalıtım konfor ve dayanıklı motor der.

Japonlar hız,motor ve mekenik sağlamlığndan ödün vermez.
""""""""""""
BENİM KOYDUĞUM ANKETTEDE DE MAZDA SON 3TE ODA DÜNYADA EN GÜVENİLİR ANKETLERDENDİ FARK NİYE 1-2SIRA DEĞİL?????????????????

VW turbo arızası yapıyormuş. Toyotaya bakın bi 2003 teki turbo arızalarını bi görün.

ARIZASIZ ARAÇ YOKTUR. RÜŞVETLE ANKET VARDIR.
BAZILARI ARIZALAR AZ ARIZA YAPAR AMA DİĞERLERİYLE ARALARINDA UÇURUM YOKTUR.
SİZCE RENOULT CULAR YILDA 2-3000TL ARIZAYA VERSELER O ARACA HALA BİNERLERMİYDİ. FANATİZME HİÇ GEREK YOK KÖTÜLEMEYEDE. 50 ANKET VARSA HEPSİ FARKLI SÖYLÜYOR. NEYE GÖRE KONUŞACAĞIZ ALMANINKİNE Mİ, İNGİLİZİNKİNE Mİ, JAPONUNKİNE Mİ HEPSİ YANLI

Türkiye mazda forum 323 ilk SADECE 20başlık arızaları
*Lantis beni çıldırtacak lütfen bi yardım
*323 (92 sedan) stop ediyor gaz yemiyor.
*Mazda 323 Astina çekiş problemi
*titreme ve direksiyon sorunu
*Mazda 323 gaz yemiyor « 1 2 »
*Aracım hareket halindeyken stop ediyor
*323 'üm karbüratör kapağının ucundan yağ akıtıyor
*Lantis kayış problemi
*Motor yapıldıktan sonra başıma gelenler 2
*Lantis çalışmıyor acil yardım lütfen
*Distiributör kapagı sorunu help in...
*Mazda Lantis 1.8 97 Model Motor Komple Değişimi

bana pek sorunsuz gibi gelmedi. Yine söylüyorum. Arızasız araç olamaz. RÜŞVETLE ANKET OLUR. Ve iyi otomobillerin arızaları arasında uçurum yok. Allah yaratmış sürekli hasta oluyor. Japon yaratmış problemsiz sorunsuz komik ve saçma

smalnes
11-02-10, 21:13
fıat bikere audi ve vw üstüne nasıl çıkabilirki

Salihege
27-02-10, 20:31
Bu anket beni çok etkiledi ve gidip bir Mazda3 aldım. Tabi bu işin şakası ama bir zamanlar Mazda 626 bir arabam vardı. 1998 model ve 200.000 km'deydi. Yaklaşık 2 yıllık kullanım dahilinde en ufak bir problem yaşamadım. Yağını, benzinini koyup bindim. Sonra büyük motorlu, büyük kasalı diye kanıma girdiler ve aracı sattım ve o kadar pişman oldum ki anlatamam.
Daha sonra 2 İtalyan marka araçtan sonra sevgili Borama kavuştum. Yaklaşık 2 yıldır Bora kullanıyordum ve bu iki yıllık süreçte en az 15-20 kere muhtelif arızalardan servisle aşır neşir olduk. Hele şu Boğaz kelebeği kronik sorununu bir türlü halledemedik. Aracımda LPG de yoktu ki bu nedenden arıza yapsın. Yakıtından da çok memnun değildim. Tabi konforuna hiç bir diyeceğim yok. Zaten beni çeken de konforuydu. ( Konfor konusunda sert direksiyon ve vitesi saymıyorum.)
Şimdi ise ne zamandır tipine hayran olduğum ve forumundan durumunu takip ettiğim araç olan Mazda 3 aldım. Daha 1 ay ancak oldu. Tabi bir şey söylemek için daha çok erken ama konfor, yol tutuş, kısa fren mesafesi, tasarruflu yakıt, güvenlik ve kalkışlardaki ataklığıyla Boradan üstün olduğu ortada. Gerçi tercih meselesidir ama dış ve iç görünüş itibariyle de bence daha yakışıklı. Tabi üstüne 10.000 TL para bayıldık o kadar olacak.
Sonuç olarak 2004-2005 bir Boraya 20-24 bin TL veriyoruz. Aynı paraya Mazda 3 de alınabilir ve hatta bence alınsa daha iyidir. Sonuçta Boraların bu modellerinin motorlarının da sorunlu olduğu söylenir. ( Sanırım BCB motordu) Bizim sağlam motor diye geçen AKL motorlar bile o kadar sorun veriyorsa...
Yine de tercih meselesidir.

Bir de markaları karşılaştıran arkadaşlar segment olarak aynı olan araçları ele alırlarsa daha objektif olur kanımca. Kalkıp Poloyla Mazda 3 'ü karşılaştırırsak bir anlamı olmaz. Aynı şekilde Passat segmentinde de mazda 6, Vectra, laguna, mondeo gibi araçlar baz alınmalı.

hande2005
17-10-10, 18:34
opel ve volkswagen peşpeşemi.. hadi canım :) artı ingilterede opel yokki vauxhall var.. ve yine artı; audi ile vw arasında mekanik aksam ve parça olarakda fark yokken nasıl oluyorda birisi 9. diğeri 16 oluyor!!

200bin'er tane aracı kıstas aldıklarını hiç sanmıyorum..

bu arada güzel paylaşım, teşekkürler..

aynen katılıyorum

Aksel_TR
17-10-10, 23:36
Şimdi Yeni çıkan Mazda 3 alt yapısını Ford Focustan alıyor.Doğru olsa bile bu liste,güncelliğini kaybetmiştir çoktan.

mmt.88
19-10-10, 01:27
mazda tutulmayan bir araç olduğu için olabilirmi?

volkswagen % 40 arıza verir demişler çok doğru bence :D

i.aksu65
21-02-11, 16:56
1997 model Toyota Corolla XEİ marka aracım vardı. 6 yıl boyunca bende kaldı. Hiçbir arıza yaşamadım,yolda kalmadım.Olası küçük hatalarda da küçük masraflarla hallettim.Güya arabayı modellemek için sattık ve 2006 Caddy aldık.Bakması için ustaya götürdüm ve usta dedi "Artık seninle akraba oluruz." Ne anlama geldiğini sonraki günlerde anladım,yaptığım masraflardan sonra..Açıkçası sattığıma pişman oldum güzelim arabayı..Artık nasip böyleymiş. Bir nokta var ki bir çok araba kullandım ve kesinlikle İtalyan arabalarının bir daha yanından geçmem.En çabuk dökülen arabaları yapmakta çok usta İtalyanlar..Sağlamlıkta Almanların haklı bir ünü vardır ama Japonları da hesaba katmak gerekir bence..

TOYOTA
27-05-12, 17:05
bu dediğin sadece yanlış bilmiyorsam 96-98 model corolla lar için geçerli diye biliyorum :) yağını suyunu benzini tamamla dünyayı gez diolar
Bunu diyen doğru demiş 14 yıl kullandım çünki :)