PDA

Tam Sürüm Bilgini Göster : VW Touran

fintail
02-08-07, 14:45
VW'nin bu modeli özellikle gurbetçilerin yollarda çokça kullanması nedeniyle dikkatimi çekti. Aracı sadece VW'nin resmi sitesinde inceleme fırsatım oldu ama gördüğüm kadarıyla tam bir aile arabası izlenimi verdi.VW Touran hakkında bilgisi,tecrübesi olan veya bu aracı kullanan var mı? Nedense ülkemiz yollarında çok sık görmediğimiz bir otomobil fiyatının biraz yüksek olması buna etken olabilir ama acaba başka nedenler var mı?

TSI
02-08-07, 18:14
türkiye de tutunaması en başlı sebep gözükmemesinin. ama yabancı ülkelerin bi çoğunda kullanılmakta yabancı ülkelerdekilerde kendinden park sisteminden navigasyonuna her şeyi bulunan 7 kişilik alınabilen oldukça ii olan üzerinde 170TSI motor ve 2,0TDI 140 ve 170 liği kullanılan güzel bir aile aracı.
türkiyeden ise 1,9TDI 105 HP ve 2,0TDI 140hp modeli kullanılmakta 7 kişilik türkiyeye de gelmekte. Bindim ve baya bir gezdim ferah rahat ve oldukça konforlu araç. kısacası TAM bir aile arabası.

fintail
02-08-07, 20:08
Bence bu arabaya TSI motor şart zira boş ağırlığı 1.5 ton olan bir arabaya 115 bg az 2.0 TDI modeli 70.000 YTL'yi buluyor. 140 bg TSI motor DSG şanzıman ile ideal bir araç olur. Umarım VW TSI motoru bütün modellerinde yaygınlaştırır.

eypmcn
05-08-07, 03:40
fiyatından dolayı tr de az görülüyo biraz tuzlu

mgultek
07-08-07, 23:15
Aslinda Touran Turkiyede oldukca yaygin. Ayni motor, sanziman ve saseye sahip olan Caddy aile ve ticari arac olarak cok tutuluyor. On gogus ve muzik sistemi de ayni. Fiyat olarak neredeyse yari yariya.

musari
08-08-07, 02:02
vw nin sitesine baktım touranlar artık TSI motorla geliyor. hatta fiyat listesinde sadece TSI motorlu touranın fiyatı yazıyordu.

fintail
08-08-07, 19:18
vw nin sitesine baktım touranlar artık TSI motorla geliyor. hatta fiyat listesinde sadece TSI motorlu touranın fiyatı yazıyordu.

Valla istedik oldu galiba:) Yeni Touran diye yazıyor acaba kasamı değişti yoksa makyaj olayına mı girdiler :4_12_12[1]: ama kullanımı yaygınlaştıkça bu tsi motor çok VW grubu araba sattırır fiyat direkt düşmüş

DiAbLo
09-08-07, 01:01
Touran da kasa değişimi de yakın ancak şimdiki "yeni" ibaresi yalnızca farlar ve iç mekandaki birkaç ufak değişikliği gösteriyor..

vwpolo2000
09-08-07, 03:07
bence vw hata yapmış sadece tsi koymakla. bence dizel şeçeneğini olmalydı. bir ben bu tsi lara bir türlü ısınamadım. tmm vergi performansı iyi ama sanki (allah korusun tabiki ama) ileride bayağı problem çıkaracak gibime geliyo. tabiki bu benim şahsi düşüncem.

34UCT99
07-09-07, 10:04
dsotum bi ara almayı düşünmüştük doru iki tespitin war gurbetçilerde çok gördüm ve tam bir aile otomobili bunun dışında 2.eli 34,000 civarında olması lazm bilgim bu kdr :D

Berkant_R32
24-12-07, 00:26
ya biraz pahalı olmasından dolayı çok yok.. adam diyodur '' ya touran alacağıma passat alırım,hem daha güzel hemde 2.el de daha değerli ve satması daha kolay'' ... mesela 50 liraya alınan passat 45-47 liraya satılabilirken,50 liraya alınan touran 35-40 liraya alıcı bulabiliyor, o da nadiren...

mucipari
26-01-08, 03:37
bende var ve çok memnunum fsı motor bnm ortalama 290 yakmamı sağlıyor buda 1430 kiloluk bi araç için fevkalade performans ise 115hp arkamda çok adam bıraktım seri bi araç tavsiye ederim konfor,performans,carizma hepsi mevcut tokıo drift'e çıktığına göre :D http://www.autoclubturkey.com/images/garageturk/a/0079829-000000116635.jpg

eflanili
01-02-08, 19:38
vw ucuz arabası yok ki

bektas45
08-02-08, 14:06
Arkadaşlar yıllardır değişik model ve tip araba kullandım ama bu touran da aldığım zevki hiç bir arabadan alamadım ...Keşke pahalı olmasaydı da yeni modelini alabilseydim..Benimki 2004 model..

vw.bora
08-02-08, 18:42
sanki sharan daha bir güzel gibi duruyor touranın yanında

ihsan61
16-02-08, 00:20
:zıp: abi sharan daha pahalı,daha lüx ve touran danda güzel

Twisted
12-03-08, 17:20
Bende de Vw touran 2005 higline vardı satıp 2008 model 1.4tsi touran aldım eskisinden çok memnundum yol tutuşu firen sistemi sağlamlığıyla çok ii bir araçtı yenisinse bundan daha fazla avantajı var tsi motor çok güzel üretilmiş 1.4 140 hp kompresör ve turbo destekli bunun yanısıra aracımın otomatik vites olmasından dolayı direksiyondan vites değiştirme imkanım var , otomatik park asistanı bulunmakta fakat hiç kullanmadım.

ayrıca vw araç listesini forumda düzeltmek gerekli arkadaşlar 1.4 tsi listemizde

defender
14-03-08, 01:22
Touran kullananlara sormak istiyorum, touran'ın memnun olmadığınız özellikleri var mı? Jetta ve touran arasında kararsızım da.

Twisted
25-03-08, 22:14
valla benim bi şikayetim olmadı bu güne kadar 2 tane touranım oldu herşeyiyle çok güzel bi de avantajı benim aldım araçlarım 7 kişilikti 7 kişilik araçlarda istetme yok

defender
29-03-08, 00:13
valla benim bi şikayetim olmadı bu güne kadar 2 tane touranım oldu herşeyiyle çok güzel bi de avantajı benim aldım araçlarım 7 kişilikti 7 kişilik araçlarda istetme yok

cevap için tşk.

merak ettiğim 2 konu var. Yüksek olması yol tutuşunu nasıl etkiliyor? Yolda gezme yada tutunma problemleri yaratıyor mu? birde iç mekan nasıl, tıkırtı çıtırtı durumları nedir? Çok çekmece göz vs var onlar ses yapıyor mu?

alisuat13
22-05-08, 18:29
30 Nisan'dan beri vw touran kullanıyorum. Almadan önce çok araştırmıştım...

Ben hissetmedim ama kasanın yüksek olması nedeniyle yan rüzgarlardan etkilendiğini okumuştum. Yine aynı incelemede, yüksek alın nedeniyle yakıt tüketiminin de diğer 1.4 TSI lere göre bir parça daha yüksek olduğunu öğrenmiştim. Ben 1.4 TSI yakıt tüketiminden ve motorun performansından son derece memnunum. VW web sayfasını incelediğinizde zaten 1.4 jetta ile 1.4 Touran tüketiminin aynı olmadığını göreceksiniz. Benim bu aracı tercih etmemdeki en önemli faktör ise; 7 koltuğa sahip olunabilmesiydi. Eğer 7 koltuklu bir araç düşünüyorsanız şu an için alınabilecek en iyi araç. Rakibi belki Ford cmax olabilir ama 2.0 motor ve yüksek fiyatı gözönüne aldığınızda bence tercihiniz açık ara vw olmalıdır. Diğer marka araçları ise bu sınıfta düşünmeyin, derim. Ancak; eğer sizin için 7 koltuk çok bir şey ifade etmiyorsa, bir başka vw i düşünmeniz mantıklı olabilir. Bunun dışında belki araç çok yeni olduğundan tıkırtı,pıtırtı yok... DSG ve otomatik sürüşü çok zevkli hale getiriyor. Kendi kendine park özelliğini kullanıyorum. İlave bir rahatlık. Ancak;sistem mükemmel olmasa da dediğim gibi kendine güveni fazla olmayan ya da yetenekleri/tecrübesi sınırlı kullanıcılar için can simidi olabilir.

Erkeksi
24-06-08, 20:59
arkadaslar ben touran kullaniyorum ve yurtdisinda yasiyorum kullanilmadan zevki ve gucu perfonmasi vs.. hakkinda yorumlar sadece baskalrindan alinan yada internette yazilan yazilarla es degerde kalir.bence bir kullanin sonra ailesi genis olnalar vazgecemeyecektir.

saudek
30-06-08, 17:27
Babam da touran 1.6 fsi 2005, ben de ise jetta tsi 122 dsg confort. var.

İkisi de harika araçlar ancak tsi motor bir başka. Müthiş bir güç var pedalın altında. Tabi yeni touran lara tsi motor çok yakışacak.

Eğer bizim gibi kalabalık bir aileseniz hiç düşünmeden touran derim. Bazen araca 7 kişi biniyoruz, bazen arka koltukları kapatıp station gibi yük taşıyoruz.

Konfor deseniz zaten 10 numara.

torhan
06-11-08, 13:13
arkadaşlar bende 2003 model touran tdi var daha önce vectram vardı aynı zamanda bir tane 99 model bmw 523 ai ve bir de 93 model k,skoda favoritim var. şimdi. kıyaslama bmw ile yaparsak araç konfır açısından biraz sönük kalıyor ama kullanım rahatlığı çok iyi. ben uşakta yaşıyorum ve buralarda yollar çok iyi değil buna rağmen aracın içinden herhangi bir ses gelmiyor ama alttan kağnı gibi bir ses geliyor o da alttakımda bir rot kollarındaki burçların değişmesiyle gidiyor. genel olarak tavsiye ederim .ve benim aracımla 1 depo ile rahatça 1000 km gidebiliyorsunuz. bu da çok güzel bir avantaj :)

A6-mann
12-11-08, 00:02
ARADASIM EGER AILEN BUYUKSE TABIKI TOURAN FAKAT JETTA DA ARKA KOLTUK ARALIKLARI BAKIMINDAN TOURANDAN DAHA GENIS BAGAJA GELINCE EGER 7KOLTUKSA ARAC,KOLTUKTA YETISKIN INSANIN 1SATTEN FAZLA SEYAHET ETMESI MUMKUN DEGIL CUNKU AYAKLAR HEM YUKSEKTE KALIYO HEMDE COK DAR AMA JETTADAKI BAGAJ GENISLIGI SUPER. BEN BU SENE JETTAYLA TR GELDIM COK RAHATTI AMA BENIM 1 COCUGUM VAR. KARAR SENIN TABIII IKISINIDE IYI VE KOTU YONLERI VAR.

BaZZaM
12-11-08, 12:27
Bence bu arabaya TSI motor şart zira boş ağırlığı 1.5 ton olan bir arabaya 115 bg az 2.0 TDI modeli 70.000 YTL'yi buluyor. 140 bg TSI motor DSG şanzıman ile ideal bir araç olur. Umarım VW TSI motoru bütün modellerinde yaygınlaştırır.

dün tsi bir touran gördüm. sanırım touranda da artık tsi var. bir golf tsi kullanıcısı olarak bu motoru kesinlikle tavsiye ederim.

Flyer
24-12-08, 14:07
Ben 2008 touran 1.4 tsi daha yeni aldım aralık basında daha once caddy dsg kullanıyordum arac aynen caddy sasisi sadece ici tamamen konforlu dsg sanzıman bunda da var ve inanılmaz bir ozellik. Tuketim derseniz yaklasık kilometre de 27-30 kurus arası yapıyor.

murat026
31-12-08, 23:34
selam arkadaslar ben wv touran 2006 model arabam var ve tam birsene oldu alali cok memnunum 21000 euroya aldim arabada yok yok 1 kere turkiyeye izine geldim almanyadan turkiyeye yolculuk cok rahat 2.0 diesel motoru ve 170 beygir suanda yeni cikan bir arabada olan butun örellikler bende mevcut yani yok yok alirken cok dusundum alayimmi almayayimmi diye karar eremiyordum aslinda icimde hep mercedes vardi ama nasip böyleymis kisaca arabadan bahsedeyim tv navigasyon sistem stadheißsun yani kumandayla veya saatini kurarak arabanin derecesini ayarladiginda arabayi o sicaklikta buluyorsun turkcesini bilmiyorum kendi kendine park olay var o baska bir gusel seyir aninda öndeki araca mesafe koyuyorsun sen istedigin mesafeyi bord compitorden ayarliyorsun arac öndeki araca yaklasinca kendisi gaz bassanda yavaslatioyor arabayi mesafeyi koruyorr 240 km kadar gaz bastim yolu bulsa dahada gidecek nerdeyse yani dusunenlere ve meraki olanlara tavsiye ederim ben kullaniyorum memnunum

Erkeksi
17-01-09, 02:26
Arkadaslar ben yurtdisinda yasiyorum ve 1.9 TDI 100pk kullaniyorum ayrica 7 koltuklu.evet gercekten turkiyede az tam bir aile arabasigorundugunden cok seri bir arac.1.9 TDI motorla 100 km basina ortalama 130km hizin ustune cikmiyorsan 6.4 lt cekmiyor.Bizler avrupada genelde 140/160arasi yogunlukta kullandigimizdan 7.8 lt kadar cikiyor.uzun yol rahatligi inanilmaz,ic konfor ve genisligi benim gibi 100kg bir adami rahatlikla sikintiya sokmuyorsa sanirim kimseyide sokmaz.bir konu daha var kesinlikle bilinmesi gerekirki touranlar caddy modelleriyle karsilastirilmasin motor hacmi kasa farki tonaj farki ic derinligi ve yok tutusu arasinda okadar fark varki ancak kullaninca anlasiliyor.Turkiye disbiroturu tanitim konusunda

Erkeksi
17-01-09, 02:29
turkiye disburoturu tanitim konusunda zayif kalinca ticari satislarda patlama yapan caddy yoneldi ve touran tr piyasasinda geri planda kaldi.Belki fiyat olarak yuksek gorulsede verilen miktara degebilecek sayili araclar arasinda buna inanmanin en basit yonu en yakin vw bayii git sor gerci touran hakkinda yeterli bilgi sahipi olanyetkiliyle konuski kafanda soru isareti kalmaz....

muslumbg
18-01-09, 23:23
ben de 2006 vw 1.9 105 beygir ful vw touran var ve cok memnunum.max imum 200km/saat gordum yakit tuketimide cok az ve emniyetli alacak arkadaslara tavsiye ederim ister 7 kisi ile gezin ister 2 koltugu cikarip genis bagajla seyahata cikin.ayni paraya kesinlikle binek bir araba almam.cok keyifli

ilkerr
15-02-10, 10:39
arkadaslar bende de 2.0 tdi var araci bir goruste hosuma gitti gece gunduz int arastirdim ve 400 km uzakta buldum gittim aldim ve bu yil izine gittim kesinlikle super bir konfor var alacaksaniz 2.0 motordan asagi almayin eger gucu seviyorsaniz inanilmaz konfor var arka koltuklar istenirse sokuluyor ozaman alsana 15 kisilik bir arac :) inanin pisman olmazsiniz turan alirsaniz

blueangell06
21-02-10, 17:57
bende 2008 model 1.4 TSI 140 hp. vw touran var.gercekten cok güzel bir arac ben de daha önce 95 model lpg li tipo vardı ondan sonra buna binince ucak gibi geldi nitekimde öyle...araç 0-100 km hıza 9.8 sn de ulasıyor tabi ben ölçmedim fabrika verileri bunlar...ayrıca araçta bir çok göz var istediğiniz yere istediğinizi koyun daralmaya gerek yok..uzun yolda hiç yormuyor 6 ileri vites ve sollamalarda gücü hissedebiliyorsunuz...ayrıca park sorununa çözüm olarak araçta ön arka park sensörüne ek olarak park asistanı özelliği var düğmeye basın park edeceğiniz yere bir hamlede kendisi girsin siz sadece gaza frene dokunun...bagajı cok büyük istediğiniz kadar esya alır sunu da almayım demezsiniz...bence mükemmel bir araç herkese tavsiye ederim sorusu olan arkadaşların sorularını da cevaplamaya hazırım...

t.o.u.r.a.n
04-06-10, 22:35
bende 2010 var gayet memnunum fazlada pahalı değil 41 e aldım

t.o.u.r.a.n
04-06-10, 22:36
bilgi edinmek isteyen e.m.r.e_3350@hotmail.com

TİN
04-06-10, 22:49
bilgi edinmek isteyen e.m.r.e_3350@hotmail.com

Neden? Touran izlenimlerini burada yani bir VW Forumu'nda paylaşmanda bir sakınca mı var?

Forumun anlamı ne o zaman?

t.o.u.r.a.n
04-06-10, 22:56
2009 touranıma siyah bagaj üstü spoyler arıyorum nerede bulabilirim

t.o.u.r.a.n
04-06-10, 22:57
tourana 18 inc passat cc jantı oyarmı spesial modeli