PDA

Tam Sürüm Bilgini Göster : Ses sistemleri ile ilgili tüm sorularınız...

Sayfalar : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11]

ataman_74
20-05-10, 13:12
merhaba abi ben 2 adet arkaya kolon almak istiyorum çok iyi olmayan sunny marka anfi var bide 30 cmlik bir bass var. kolanunmun birtanesi patladı. yüksek seste cızırtı yapmayacak ve kaliteli ses verecek bir marka önerebilirmisin abi.

Ben önereyim istersen.

Arkadan kastın camın önünde yani pandizotta olan bir hoparlör ise öyle pahalı hoparlörde almana gerek yok. Ama illada kaliteli istersen Alpine-Pioneer-Sony -Kenwood markalar var ama 100TL den başlıyorlar

polosemih
20-05-10, 14:26
hakan abi kaliteli olsun istiyorum arka taraf mdf yaptırdım sağlam bir şekilde monteledim o yüzden biraz kaliteli olsun istiyorum
teşekkürler abi önerin için. :)

ataman_74
20-05-10, 18:09
Önemli değil.

Mümkün oldukça YÜksek RMS li alırsan Amfi ilede kullanır kaliteli ses alırsın

kahmetk
21-05-10, 00:06
Hakan kardeşim, nezaket gösterip bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.

ataman_74
21-05-10, 13:12
Hakan kardeşim, nezaket gösterip bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.

Rica ederim Ahmet Bey. Yardımcı olabildiysem ne mutlu

erkans
24-05-10, 17:25
merhaba yazınızı okumadan önce yeni konu açmıştım birde sisinle paylaşayım
bende 2004 golf 5 var.Ufaklığa kafalığa takılan dvd oynatıcı aldım fakat uzun yold aaracın sesi ve yol sesi birbirine karışınca sesi duymakta sıkıntı yaşayabiliyoruz.Dvd oynatıcının sesini hoparlörlerden nasıl verebilirim.Tabi en ucuz yollu yardımcı olursanız çok sevinirim

kahmetk
05-06-10, 15:39
Hakan Kardeşim,
Sana sormadan bir iş yapamaz olduk, kusura bakma.
Aracım passat 2001 1.8T. Ön kapılara 'Vibe Black Air 60 360 W. 16 cm' component taktırmıştım, daha önce. Şimdi aynısından arka kapılara da taktırdım. Teyp olarak pioneer 3150 double din düşünüyorum. Geriye anfi ve bas kabin kaldı. Abartılı bir ses sistemine ihtiyacım yok, basların yumuşak yumuşak eşlik edeceği bir müzik düzeni istiyorum. Marka, model konusunda bir bilgim yok. Bir önerin olabilir mi? Teşekkür ederim.

ataman_74
06-06-10, 17:35
Merhaba Ahmet Bey.

Sanırım 60Watt RMS gücünde bir ürün. Bunları çalıştıracak 2 önerim var.

İlk olanı 5 yada 6 kanallı bir amfi ve Düşük RMS lerde bir bass ile işini görürsün.Bass sesi arkadan tatlı şekilde tamamlayıcı gelir. Ortalığı yıkmaz. Bu ikisinin maliyeti markaya göre 300*500 TL aralığında olur.

İkinci şık ise 4X60 ile 4x75 RMS güçleri arasında 4 kanallı amfi alıp yanına bass ve bassı çalıştıracak amfi işini görür. Bass daha titretici ortalığı inletecek olan sistem olur. Ama daha maliyetli olur.

Elinde amfi varmı yoksa Vibe ları teyp ilemi çalıştırıyorsun

ktyc
06-06-10, 20:40
barboros bey emeklı oldu sanırım soruma cevap alamadım

kahmetk
06-06-10, 22:49
Vibe ları şu anda teyple çalıştırıyorum.

İlk önerin (ortalığı yıkmayan tatlı bir bas eşliği anlamında) daha iyi. Zaten istediğim de böyle birşey. Marka model önerin olabilir mi?

ataman_74
09-06-10, 00:30
barboros bey emeklı oldu sanırım soruma cevap alamadım

Barbaros abi iş güçten dolayı uzun zamandır internete giremiyor.

Vibe ları şu anda teyple çalıştırıyorum.

İlk önerin (ortalığı yıkmayan tatlı bir bas eşliği anlamında) daha iyi. Zaten istediğim de böyle birşey. Marka model önerin olabilir mi?

Şimdi bir kaç öneri.

5 Kanallı amfi
Bu amfi 1 ass ve 2 takım mid çalıştırır.

http://www.aktepesound.com/?urun-detay_262_SOUNDMAGUS_H500_5_KANAL_ANFi_.html

6 Kanallı ve tavsiyem.

1 bass ve 2 takım mid çalıştırır.

http://www.aktepesound.com/?urun-detay_171_XETEC_V-350_6_6_KANAL_ANFi.html

5 Kanal

http://www.aktepesound.com/?urun-detay_167_XETEC_5G-600_5_KANAL_ANFi.html

5 Kanal uygun fiyat

http://www.aktepesound.com/?urun-detay_247_DIGILINE_DGA-1009_5_KANAL_ANFi.html

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-amplifikator-tertemiz-anfi-5-kanal-bass-kontrol/detay?

İkinci el

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-amplifikator-5-kanal-sierra/detay?

Sİerraların sıfırlarını bulabileceğin İstanbuldan tanıdık var. Aktepe zaten site üyemiz.

Subwoofer lara gelince bir kaç model vereyim.

30 CM alt seri

http://www.aktepesound.com/?urun-detay_181_KICKER_ES_12_30_CM_SUBWOOFER.html

İŞini görür kaliteli bir marka
http://www.aktepesound.com/?urun-detay_298_P1S412_30_CM_SUBWOOFER.html

ataman_74
09-06-10, 00:31
Dahada istersen Afyona dönünce bakarım

kahmetk
10-06-10, 12:04
Hakan kardeşim, teşekkür ederim zaman ayırdığın için.

hasanca
10-06-10, 15:58
merhabalar;
polo aracımıza ucuz ama iyi bir "kendinden ekranlı navigation"cihazı arıyoruz ama bir türlü bulamadım...bana yardımcı olursanız sevinirim..

ktyc
11-06-10, 20:36
ilgınıze tesekkurler hakan bey aynı konuda sızın yardımınızı alsam bırde bı aracta gormustum guneslıkte bı ekran vardı ve mp3 calarına klıplı muzık cdlerı atıyor goruntu guneslıkte cıkıyor boyle bırsey nasıl yaparız ses sıstemıne ılave olarak yardımcı olursanız tesekkurler

ataman_74
12-06-10, 09:53
Şimdi ilk olarak Güneşlik konusuna gelelim.

http://www.sahibinden.com/search.php?a=2&&b[search_text]=güneşlik&b[page]=1&b[sort_field]=date_first_activated&b[sort_order]=desc&c2=7&c=7&sKlasik=1&b[page]=1&c=3&c2=3

Yukarıdaki linkte örnekler var. Burada 2 çeşit ürün var. Bunlardan birisi DVD okuyucu üstünde ve ayrıca bir okuyucuya gerekyok. Tabiki ömrü kısa olabilir.
Diğeri ise sadece ekran ve TV özelliği var. Bunda video oynatmak için ayrıca bir ürüne gerek duyulur. Bunlar Teyp üzerinde olabilir yada ayrıca Changer şeklinde olanları vardır. Ses kalitesi ve genel kalite yönüne bakarsan tavsiyem iyi markaların DVD okuyan teypleridir.

YUkarıda verdiğim linklerdeki ürünler işinizi görebilir. Bass konusu görecelidir ve belki bir çok kişiye yukarıdaki basslar yeterken size yetmeyebilir. bunuda dinleyerek hallederseniz iyi olur. Çevrenizde Passatı olupta sistem olan varsa dinlemenizde yarar var

ktyc
12-06-10, 10:44
Şimdi ilk olarak Güneşlik konusuna gelelim.

http://www.sahibinden.com/search.php?a=2&&b[search_text]=güneşlik&b[page]=1&b[sort_field]=date_first_activated&b[sort_order]=desc&c2=7&c=7&sKlasik=1&b[page]=1&c=3&c2=3

Yukarıdaki linkte örnekler var. Burada 2 çeşit ürün var. Bunlardan birisi DVD okuyucu üstünde ve ayrıca bir okuyucuya gerekyok. Tabiki ömrü kısa olabilir.
Diğeri ise sadece ekran ve TV özelliği var. Bunda video oynatmak için ayrıca bir ürüne gerek duyulur. Bunlar Teyp üzerinde olabilir yada ayrıca Changer şeklinde olanları vardır. Ses kalitesi ve genel kalite yönüne bakarsan tavsiyem iyi markaların DVD okuyan teypleridir.

YUkarıda verdiğim linklerdeki ürünler işinizi görebilir. Bass konusu görecelidir ve belki bir çok kişiye yukarıdaki basslar yeterken size yetmeyebilir. bunuda dinleyerek hallederseniz iyi olur. Çevrenizde Passatı olupta sistem olan varsa dinlemenizde yarar var

ılgınıze tesekkurler hakan bey

arman
17-06-10, 11:48
Öncelikle anfi olarak Audison'un lrx 1.2k + lrx 4.1k modellerini düşünüyorum. Bass olarak kicker l7 , comp focal k3 yada k2 power.
lrx 1.2k yı sadece kicker a bağlayacağım. krx 4.1k yı da sonradan 2 tane takmayı düşündüğüm (duruma göre) focallara takacağım.

ortalama 1500-2000 euro arası bi fiyat çıkıyor. Sizin düşüncelerinizi de öğrenmek isterim.

gokselazem
22-10-10, 23:28
bende avt double dın var.cd çalınca bi anda kendilğinden ses gidiyor ve radyo sesine benzer bir ses devreye giriyor.cihazı resetledim,kapatıp açtım. ama sorun bi süre sonra devam ediyor.aracımın kapı komponentlerinin hepsi amfiden besleniyor.sizce neden olabilir.

ataman_74
23-10-10, 08:58
Göksel Bey sanırım Cihazdan dolayı bir sıkıntı var Peki radyo da aynı sıkıntı varmıdır ?

gokselazem
24-10-10, 00:44
radyoda sıkıntı yok.birde çözemediğim başka bir konuda hafıza kartına attığım müzikleri dinleyemiyorum acaba nedendir.bad card uyarısı veriyor. hafıza kartına format attım. ama çözülmedi. acaba müzkleri bir dosya içndemi yüklemeliyim. eğer öyleyse dosyanın adı ne olmalı önemlimi.?

ataman_74
24-10-10, 13:24
Şimdi ürünün kendi teknik servisiyle kontağa geçin diyeceğim ama lokanyondan Bitlis yazdığını görüyorum acaba oralarda teknik servisi varmdıır ? Yoksada telefonla kontağa geçin.

gokselazem
24-10-10, 23:28
teknk servis yok

ataman_74
24-10-10, 23:36
Çünkü bağlantı vs değilde cihaz arızası gibi geliyor. İstanbulda filandamı yok ? Onlarla telefonda kontağa geç :)

armonilove
16-12-10, 06:59
bosmen bs-6000.4 4KANAL 1800W anfi jbl gt5-650c 16cm compenad (önemi taksam ön kapılaramı 16 cm ebadı uygunmu)
navitech cs-k-5069 6 9 4 yollu oval hoparlör arka kısımaönkapıda kendi hoparlörü
uygun olurmu sizce arabam 98 model polo clasicc sedan trend arabamın hoparlör ebatlarından fazla bilgim yok (arka.ön ve ön kapı hoparlörleri):icon_blackeye:

ataman_74
16-12-10, 09:46
Ahmet abi merhaba;

16 CM ön kapılara girer başka neresi varki.

Oval hoparlör kanımca arka kısma girmez. Bu nedenle arka kısmı ye keseceksin yada oraya pandizto yaptıracaksın.

ayazmalı
17-12-10, 16:09
passat 97 için İN-DASH ne önerirsiniz..

ataman_74
18-12-10, 14:04
Mustafa Bey bu beklentiye bağlı. Bütçe nedir ? Beklenti nedir ona göre yorum alsak iyi olur.

Çünkü 1000 TL altında İndash te var 3000 üstü de var :)

massi
21-07-11, 22:22
merhabalar, eskiden 9n polom vardı, alpine cde-100eub mp3/wma/aac cd receiver ve önde orjinal 4 hoparlör, arkada takviye olarak kapılarda alpine sxe-1725s 40watts rms 220watts peak vardı inanılmaz keyif alırdım müzik dinlerken. şimdi 6r 1.2 tdi bluemotion polom var ama ne yazık ki rcd210 ve ön tarafta 4 hoparlör var.

eskisi gibi keyifle müzik dinleyebilmem için radyoyu değiştirmeden ve tadilat olmadan arka kapılara aynı hoparlörleri taksam uyar mı hem kapılara hem radyoya?
6r polonun kapı hoparlör ebatları nedir?
sigorta atması gibi durumdan korkuyorum zaten motor küçük klima da açıksa inanılmaz aküye yükleniyor araba.
bilgilerinizden ve fikirlerinizden yararlanmak isterim.

mrtasci
22-08-11, 17:56
Merhaba, 2004 Golf Midline 1.6 FSI sahibiyim. Arka kapılarda hoparlör yok, ön kapılarda ikişer hoparlör var fakat performanslarından pek memnun değilim. Teyp RCD 300. Amplifikator taktırmadan sadece hoparlörleri değiştirsem seste iyileşme olur mu? Ayrıca arka kapıya da hoparlör taktırmak istiyorum, RCD 300'ün yeterli kadar çıkışı var mı?
Eğer arka kapıya hoparlör taktırırsam yine önde her kapıda 2'şer tane tutmak mantıklı mı yoksa 2 ön 2 arka kapıya hoparlör takmak daha mı mantıklı? Ve son olarak bu işleri yapacak İstanbul avrupa yakasında tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?

ataman_74
24-08-11, 00:18
Murat;

RCD 300 4 çıkışlıdır yani arkaya hoparlör bağladığında seste iyileşme olacaktır.

clgnsdt_55
14-10-11, 13:03
Selamun Aleykum Barbaros Abı xetec 600.1 mono bass amfısı benım tesısatı kaldırırmı
4 OHM - 350 WATT RMS

2 OHM - 600 WATT RMS

YADA ONEREBILECEGINIZ FIYATI FAZLA OLMICAK 250 TL CIVARI AMA DANDIKTE OLMICAK BI AMFI ONEREBILIRMISINIZ

PIONEER INDASH 7'' DVD 4*50W oto teyp
1 TAKIM PIONEER 80w rms oval,
1 TAKIM JBL 70w rms kompenant,
1 ADET JBL 1000w 275w rms 30 cm bass
PIONEER TS-S20 TWITEER

ŞUANKI AMFIM 4 KANALLI SIERRA INNO 1004 BUNUNLA SADECE 30 CM BASS VE JBL MID TAKIMINI BESLIYORUM IKI AMFIDE OLSUN ISTEMIYORUM.ELIMDEKI AMFIYIDE SATICAM ZATEN
YARDIMLARINIZI BEKLIYORUM

METEGE
18-10-11, 16:51
Ses sisteminde Cd yi ilk taktığımda ilk iki saniye hışırdama yapıyor. manuel radyo frekansı bulur gibi bi ses yani sonrasında ses çok net bi problemmi var acaba yoksa standart mı. CD çalar pioneer anfi jameson. Sistemi yapan arkadaşa sordum. Anfi otomatik açıyor falan gibi bişeyler söyledi anlamadım üstüne de düşmedim. Her Cd takışımda ve ilk radyoyu açarken ilk an o hışırtı sesini çekiyorum. CD çalarla veya anfiyle alakalı olabilirmi yada bağlantıyla. Yalnız sistem yokken yine aynı CD çalar vardı CD taktığımda böyle bişey oylmuyordu ayrıca radyo açınca da var aynı ses kendini toparlamaya çalışıyor iki saniye sonra normale dönüyor...............normal mi acaba....

Akhilleus
03-11-11, 20:39
Merhabalar 2000 model B5 kasa passat ım var.Bugün aracımın soyulan kapı kollarını boyamak için kapı içlerini söktüm.Hoparlörler patlamış olduğunu görünce de hazır kapıyı sökmüşken onlarıda değiştirmeye kadar verdim.Öyle bangır bangır müzik dinlemem ama hani kaliteli temiz bir ses olsa fena olmaz.Bu işi 200-300 lirayı geçmeden halledebilir miyim?Yoksa daha mı çok para harcamak lazım?

Birde şu ürünü sipariş ettim.Takmasını biliyorum fakat ürünü taktıktan sonra nereye koyacağımı bilmiyorum.Teybin arkasında boşluk var oraya koysam sorun olur mu?Hani ısınırsa falan tehlikeli olur mu?

http://www.hepsiburada.com/Liste/volkswagen-passat-1998-2004-arasi-digital-music-orijinal-muzik-calari-usb-sd-li-calara-cevi/productDetails.aspx?productId=otelf14856&categoryId=20054741&SKU=OTELF14856

Polo_Gti
04-11-11, 16:14
Arkadaslar polo gti aracimdaki hoparlorleri degistirdim.orj hoparlarlerin yerine alpine comp. Bagladim arkaya alpine anfisi clarionun bassini koydular.ondede alpine tizleri var.tesisat guzel gibi ama sanki hala eksikler var gibi sesi acinca rahatsiz ediyor ben soyle sciroccodaki gibi sesin donmesini isyiyoru biraz daha kaliteli ses almak istiyodum.sanki eski orj sistem daha ihi gibiydi.bi yardim edin ne eksik olabilir ?

Gökhan ŞİNAN
08-11-11, 13:47
Arkadaslar merhaba,

Su an aracimda (Passat B6) RCD 300 , Usb MP3(orjinalinde mp3 olmadigi icin bunu takmak zorunda kaldim) , subwoofer (JBL GT5 1204BR) , ve anfiler (JBL GT5 A402E , JBL GT5 A604E) , ve aracin orjinal kolonlari mevcut.Yalniz ben sesten hic memnun degilim.Bunlarida bir arkadasin tavsiyesi ile almis bulunuyorum.Dusuk seste sanki aracta hic tesisat yok denecek kadar normal bir ses cikiyor yani kalite bekledigim gibi olmadi.Yuksek seste normal gibi fakat malum her zamanda yuksek ses ile gezemiyoruz..Simdi ilk yapacagim degisiklik bir arkadasimdan RNS 510 aliyorum..Bugun yarin gelecek.Bu degisikligi yaptiktan sonra ses kalitesinde bir degisiklik olurmu ? Eger olmuyacak ise aracimdaki mevcut malzemelerde ne gibi degisiklikler yapmam gerekir.Bu konuda fazla bilgiye sahip degilim.Niyetim ses dusuk bile olsa kaliteli calmasi.Yardimlariniz icin simdiden cok tesekkurler..

ataman_74
09-11-11, 00:50
Selamun Aleykum Barbaros Abı xetec 600.1 mono bass amfısı benım tesısatı kaldırırmı
4 OHM - 350 WATT RMS

2 OHM - 600 WATT RMS

YADA ONEREBILECEGINIZ FIYATI FAZLA OLMICAK 250 TL CIVARI AMA DANDIKTE OLMICAK BI AMFI ONEREBILIRMISINIZ

PIONEER INDASH 7'' DVD 4*50W oto teyp
1 TAKIM PIONEER 80w rms oval,
1 TAKIM JBL 70w rms kompenant,
1 ADET JBL 1000w 275w rms 30 cm bass
PIONEER TS-S20 TWITEER

ŞUANKI AMFIM 4 KANALLI SIERRA INNO 1004 BUNUNLA SADECE 30 CM BASS VE JBL MID TAKIMINI BESLIYORUM IKI AMFIDE OLSUN ISTEMIYORUM.ELIMDEKI AMFIYIDE SATICAM ZATEN
YARDIMLARINIZI BEKLIYORUM

Merhaba Sedat;

Amfin mono amfi sadece subwoofer besler. Normal hoparlör ve mid takımı beslenmez. Ya eski amfi ile devam edeceksin ya çift amfi takılacaksın (benim tavsiyem bu hem daha performanslı olur) yada 5-6 kanallı amfinin 4 kanalına midler ile ovalleri girersin ve kalan mono kanalına subwoofer girersin.

Ses sisteminde Cd yi ilk taktığımda ilk iki saniye hışırdama yapıyor. manuel radyo frekansı bulur gibi bi ses yani sonrasında ses çok net bi problemmi var acaba yoksa standart mı. CD çalar pioneer anfi jameson. Sistemi yapan arkadaşa sordum. Anfi otomatik açıyor falan gibi bişeyler söyledi anlamadım üstüne de düşmedim. Her Cd takışımda ve ilk radyoyu açarken ilk an o hışırtı sesini çekiyorum. CD çalarla veya anfiyle alakalı olabilirmi yada bağlantıyla. Yalnız sistem yokken yine aynı CD çalar vardı CD taktığımda böyle bişey oylmuyordu ayrıca radyo açınca da var aynı ses kendini toparlamaya çalışıyor iki saniye sonra normale dönüyor...............normal mi acaba....

Bu ses subwoofer'dan geliyorsa eğer bağlantıda yada ürünlerde sorun olabilir. O kadar sene farklı ürünler kullandım ve bu tarz bir ses hatırlamıyorum.

Merhabalar 2000 model B5 kasa passat ım var.Bugün aracımın soyulan kapı kollarını boyamak için kapı içlerini söktüm.Hoparlörler patlamış olduğunu görünce de hazır kapıyı sökmüşken onlarıda değiştirmeye kadar verdim.Öyle bangır bangır müzik dinlemem ama hani kaliteli temiz bir ses olsa fena olmaz.Bu işi 200-300 lirayı geçmeden halledebilir miyim?Yoksa daha mı çok para harcamak lazım?

Birde şu ürünü sipariş ettim.Takmasını biliyorum fakat ürünü taktıktan sonra nereye koyacağımı bilmiyorum.Teybin arkasında boşluk var oraya koysam sorun olur mu?Hani ısınırsa falan tehlikeli olur mu?

http://www.hepsiburada.com/Liste/volkswagen-passat-1998-2004-arasi-digital-music-orijinal-muzik-calari-usb-sd-li-calara-cevi/productDetails.aspx?productId=otelf14856&categoryId=20054741&SKU=OTELF14856

Bu ürünü bence torpido'ya yerleştririsen daha iyi olur.

Hoparlör takımları zaten 150 Tl civarlarında. Çok fazla bir ürün almanıza gerek yok.

Arkadaslar polo gti aracimdaki hoparlorleri degistirdim.orj hoparlarlerin yerine alpine comp. Bagladim arkaya alpine anfisi clarionun bassini koydular.ondede alpine tizleri var.tesisat guzel gibi ama sanki hala eksikler var gibi sesi acinca rahatsiz ediyor ben soyle sciroccodaki gibi sesin donmesini isyiyoru biraz daha kaliteli ses almak istiyodum.sanki eski orj sistem daha ihi gibiydi.bi yardim edin ne eksik olabilir ?

Eğer saydığın ürünler ile orijinal sistemden kötü çalıyor dersen kesinlikle bir sorun vardır.

Arkadaslar merhaba,

Su an aracimda (Passat B6) RCD 300 , Usb MP3(orjinalinde mp3 olmadigi icin bunu takmak zorunda kaldim) , subwoofer (JBL GT5 1204BR) , ve anfiler (JBL GT5 A402E , JBL GT5 A604E) , ve aracin orjinal kolonlari mevcut.Yalniz ben sesten hic memnun degilim.Bunlarida bir arkadasin tavsiyesi ile almis bulunuyorum.Dusuk seste sanki aracta hic tesisat yok denecek kadar normal bir ses cikiyor yani kalite bekledigim gibi olmadi.Yuksek seste normal gibi fakat malum her zamanda yuksek ses ile gezemiyoruz..Simdi ilk yapacagim degisiklik bir arkadasimdan RNS 510 aliyorum..Bugun yarin gelecek.Bu degisikligi yaptiktan sonra ses kalitesinde bir degisiklik olurmu ? Eger olmuyacak ise aracimdaki mevcut malzemelerde ne gibi degisiklikler yapmam gerekir.Bu konuda fazla bilgiye sahip degilim.Niyetim ses dusuk bile olsa kaliteli calmasi.Yardimlariniz icin simdiden cok tesekkurler..

Bağlantı ve ayarlara bakmak lazım abicim.

Polo_Gti
09-11-11, 18:27
Merhaba Sedat;

Amfin mono amfi sadece subwoofer besler. Normal hoparlör ve mid takımı beslenmez. Ya eski amfi ile devam edeceksin ya çift amfi takılacaksın (benim tavsiyem bu hem daha performanslı olur) yada 5-6 kanallı amfinin 4 kanalına midler ile ovalleri girersin ve kalan mono kanalına subwoofer girersin.

Bu ses subwoofer'dan geliyorsa eğer bağlantıda yada ürünlerde sorun olabilir. O kadar sene farklı ürünler kullandım ve bu tarz bir ses hatırlamıyorum.

Bu ürünü bence torpido'ya yerleştririsen daha iyi olur.

Hoparlör takımları zaten 150 Tl civarlarında. Çok fazla bir ürün almanıza gerek yok.

Eğer saydığın ürünler ile orijinal sistemden kötü çalıyor dersen kesinlikle bir sorun vardır.

Valla daha kotu caliyor neden bilmiyorum ama.Simdi aracimda 2 cift comp takimi var onler ve arkalar ve clarion bass var.acaba ben alpine 4 kanalli anfi ye (pmx640) comp baglasam sub icinde ayriyeten mono anfi alsam ses daha iyi olabilirmi ? Bide tizler cok rahatsiz ediyor tizlerin sesini kisamazmiyiz

omerv
09-11-11, 20:01
barbaoros bey merhaba;
2012 golf tdi highline aracıma slim bass taktırmak istiyorum. slim bassların ses kalitesi nasıldır acaba? birde alacağım anfi ile tüm hoparlörleri beslemelimiyim yoksa mono bass anfisi mi almalıyım. birde pioneer da içinde anfisi ve woofer i olan 8 cm kalınlığında 150 w yeni sistemi var bunlar hakında yardımınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkürker

ataman_74
09-11-11, 22:44
Valla daha kotu caliyor neden bilmiyorum ama.Simdi aracimda 2 cift comp takimi var onler ve arkalar ve clarion bass var.acaba ben alpine 4 kanalli anfi ye (pmx640) comp baglasam sub icinde ayriyeten mono anfi alsam ses daha iyi olabilirmi ? Bide tizler cok rahatsiz ediyor tizlerin sesini kisamazmiyiz

Bahsettiklerinin aracın orijinal sisteminden çok fazla iyi çalması gerekli. Acaba ayarlarda yada bağlantıdamı var sorun :) Aslında bağlantıların ve ayarların resmini çekebilirsen yorum yapabilirim.

barbaoros bey merhaba;
2012 golf tdi highline aracıma slim bass taktırmak istiyorum. slim bassların ses kalitesi nasıldır acaba? birde alacağım anfi ile tüm hoparlörleri beslemelimiyim yoksa mono bass anfisi mi almalıyım. birde pioneer da içinde anfisi ve woofer i olan 8 cm kalınlığında 150 w yeni sistemi var bunlar hakında yardımınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkürker

Slim Bass ların performansları biraz daha düşüktür. Tabiki size yeterli gelebilir.

Bir amfi ile tüm hoparlörleri beslemek istiyorsunuz ama aracın orijinal hoparlörlerine amfi bağlanmaz çünkü güçleri düşüktür ve teyp onları iyi besler.

İçinde amfisi olan subwoofer lar aktif basslardır ve performans olarak pasifler kadar iyi değillerdir

Gökhan ŞİNAN
10-11-11, 15:15

Bağlantı ve ayarlara bakmak lazım abicim.[/QUOTE]

Bugun RNS510 u takiyorlar..insallah bir degisiklik olur.Baglanti ve ayarlari kontrol etmelerini soyledim..Insallah bir degisiklik olur..Yoksa butun sistemi degistirmeye kadar gidicem :)
Tesekkurler cevap icin..

Gökhan ŞİNAN
11-11-11, 17:29

Bugun RNS510 u takiyorlar..insallah bir degisiklik olur.Baglanti ve ayarlari kontrol etmelerini soyledim..Insallah bir degisiklik olur..Yoksa butun sistemi degistirmeye kadar gidicem :)
Tesekkurler cevap icin..[/QUOTE]

Bugun hayirlisi ile RNS510'u taktirdim.. Gercekten cok buyuk degisiklik oldu.Sonunda istedigim ses kalitesini buldum..Bu alet gercekten cok ise yariyormus..Anlatilanlar bosuna degilmis..Fakat bir sorun var.Oda bir turlu navigasyonu calistiramadik..Nedense uydulari gormuyor yani anten yokmus gibi.Vag ile baglandigimizdada short ground arizasi gosteriyor.Bunun sebebi nedir acaba..Anladigim kadari ile RNS B serisi,fakat versiyon 3890 yuklenmis. Bundan dolayi olabilirmi.?Yada baska sebebi varmidir ?

Gökhan ŞİNAN
17-11-11, 22:55
Tesekkurler cevap icin..

Bugun hayirlisi ile RNS510'u taktirdim.. Gercekten cok buyuk degisiklik oldu.Sonunda istedigim ses kalitesini buldum..Bu alet gercekten cok ise yariyormus..Anlatilanlar bosuna degilmis..Fakat bir sorun var.Oda bir turlu navigasyonu calistiramadik..Nedense uydulari gormuyor yani anten yokmus gibi.Vag ile baglandigimizdada short ground arizasi gosteriyor.Bunun sebebi nedir acaba..Anladigim kadari ile RNS B serisi,fakat versiyon 3890 yuklenmis. Bundan dolayi olabilirmi.?Yada baska sebebi varmidir ?[/QUOTE]

Arkadaslar sorun cozuldu..Antenin girdigi yerde bir ariza varmis.Degistirdiler..Simdilik sorunsuz hersey calisiyor..

DoquKan*
18-11-11, 00:03
short ground kısa şase - kopukluk arızası zaten demekki antende kopukluk varmış :) Hayırlı olsun bu arada yeni teybiniz güle güle kullanın inşallah :)

DoquKan*
18-11-11, 00:12
barbaoros bey merhaba;

slim bastansa 20-25 cm normal kabınli ufak hacımlerde çalısan subwooferlar daha iyi performans sunmakta. hertz ve rockford fosgate punch serilerine bakmanızı tavsiye ederim düşük litrelerde iyi performansla çalışabiliyorlar :) pioneer de buyuk ihtimalle aktif subwoofer ve koltuk altlarında kullanılıyor genelde bagajdan 8 cm nın performansı ne olr bılemem :)

Gökhan ŞİNAN
18-11-11, 10:41
tesekkurler :)

short ground kısa şase - kopukluk arızası zaten demekki antende kopukluk varmış :) Hayırlı olsun bu arada yeni teybiniz güle güle kullanın inşallah :)

ttbekir
07-01-14, 02:09
abi bizim b6 trent pasatın arka hoarlörden ses gelmiyo nıyekı acba